Wygrana MKS-u Kluczbork w Wągrowcu

Michał Glanowski (przy piłce) zdobył jedną z bramek dla drużyny z Kluczborka.
Michał Glanowski (przy piłce) zdobył jedną z bramek dla drużyny z Kluczborka. Sławomir Jakubowski
Nasz zespół pokonał miejscową Nielbę 3-2.

W pierwszej odsłonie zawodnicy z Kluczborka narzucili rywalom swoje warunki gry i stworzyli kilka dogodnych sytuacji. W 11. min groźnie uderzał Tomasz Swędrowski, golkiper Nielby Maciej Czyżniewski odbił piłkę, a dobijającemu Piotrowi Burskiemu zabrakło precyzji. W 19. min Czyżniewski wyszedł natomiast obronną ręką w sytuacji sam na sam z Rafałem Niziołkiem. MKS dopiął swego w 26. min, gdy ładnym strzałem z dystansu popisał się Michał Glanowski. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki gospodarzy. Przed przerwą okazje mieli jeszcze Krzysztof Kaczmarek i Niziołek, ale wynik już się nie zmienił.
- Znów się potwierdziło, że mamy problem ze skutecznością, bo do przerwy powinniśmy prowadzić dwoma lub trzema bramkami - zaznaczał Niziołek. - Tymczasem na początku drugiej połowy zabrakło nam koncentracji i gospodarze wyrównali. Zrobiło się nieco nerwowo, bo to byłaby krzywda dla nas, gdybyśmy będąc lepszą drużyną stracili punkty.
Po stracie gola MKS ruszył do ataku. Dwa razy groźnie strzelał Glanowski, a raz Niziołek. W końcu przy swojej trzeciej okazji Niziołek wpisał się na listę strzelców. Z rzutu wolnego dośrodkował Kaczmarek, a “Nizioł" strzałem głową pokonał Czyżniewskiego. W 83. min Niziołek ponownie zmusił golkipera Nielby do kapitulacji. Z prawej strony dośrodkował Adam Orłowicz, a pomocnik MKS-u przyjął piłkę na klatkę piersiową i oddał precyzyjny strzał.
Nielba w końcówce jeszcze zmniejszyła straty, ale chwilę po zdobyciu przez nią drugiego gola, sędzia zakończył mecz.
Nielba Wągrowiec - MKS Kluczbork 2-3 (0-1)
0-1 Glanowski - 26., 1-1 Figaszewski - 52., 1-2 Niziołek - 70., 1-3 Niziołek - 83., 2-3 Pietrowski - 90.
Nielba: Czyżniewski - Szczepaniak, Sergiel (78. Nowak), Cyfert, Mrozik - Luboński (46. Pietrowski), Wolkiewicz, Figaszewski, Klawiński (56. Rysiewski), Spławski - Mikołajczak. Trener Marek Kamiński.
MKS: Abramowicz - Orłowicz, Ganowicz, Dymkowski, Sudoł - Niziołek, Glanowski, Kaczmarek, Swędrowski (73. Ulatowski), Deja (56. Fryzowicz) - Burski (78. Ekwueme). Trener Krzysztof Kapelan.
Sędziował Marcin Liana (Bydgoszcz). Żółte kartki: Niziołek, Dymkowski. Widzów 100.