Wygrana Pogoni Prudnik w pierwszym meczu fazy play off

Marcin Łakis rozegrał świetny mecz i poprowadził prudnicki zespół do zwycięstwa. Sławomir Jakubowski
Nasi koszykarze wysoko pokonali WKK Wrocław 83:42.

Pogoń Prudnik - WKK Wrocław 83:42 (17:10, 21:7, 20:15, 25:12)
Pogoń: Chmielarz 4, Kucia 8, Madziar 4, Pawłowski 21, Bolibrzuch 9 - Jankowski, Oleksy 6 (2x3), M. Łakis 23 (3x3), Kos, Trytek 8. Trener Tomasz Michalak.
Sędziowali: Krzysztof Krajewski (Bytom) i Wojciech Majcherowicz (Tychy). Widzów 450.

Nie mają litości dla zawodników WKK koszykazre Pogoni. W fazie zasadniczej dwa razy z nimi wysoko wygrali i w pierwszym starciu play off było podobnie. Zespół WKK to w praktyce rezerwy ekstraklasowego Śląska Wrocław i jeśli grają w nim zawodnicy nieco "otrzaskani" w ekstraklasie, to potrafią być groźni. W środę do Prudnika przyjechali w zespole gości głównie jednak bardzo młodzi zawodnicy.

Tylko na początku spotkania miejscowi kibice mogli mieć obawy o losy końcowego wyniku. Po niespełna czterech minutach WKK prowadziło bowiem 8:2. Przez następnych niespełna 12 minut goście zdobyli tylko dwa punkty, podczas gdy Pogoń 25 i było wiadome, że do żadnego zaskakującego rozstrzygnięcia nie dojdzie.

W Pogoni świetny mecz rozegrali zwłaszcza Marcin Łakis i Jarosław Pawłowski, którzy byli niezwykle skuteczni. Starszy z braci Łakisów trafił 8 z 10 oddanych rzutów z gry, a Pawłowski 10 z 14 oddanych.

Nasz zespół dominował w każdym elemencie gry. Goście mieli ogromne problemy ze sforsowaniem defensywy Pogoni. Popełnili dużo strat, a prudniczanie wykorzystywali to zdobywając punkty po kontratakach. W ten sposób zdobyli aż 26 “oczek".

W ćwierćfinałach play off II ligi mężczyzn rywalizacja trwa do dwóch zwycięstw. Drugi mecz odbędzie się w najbliższy poniedziałek we Wrocławiu, a ewentualny trzeci - 19. kwietnia znów w Prudniku.