Wygrana przed pucharem

Sz
* MKS Gogolin - Odra Opole 3-5 (1-2)

0-1 Sobotta - 10., 0-2 Maciejewski - 40., 1-2 Hejduk - 45., 1-3 Rychlewicz - 57., 1-4 Rychlewicz - 74., 2-4 Jonczyk - 76., 3-4 Włoszczyński - 80., 3-5 Sieńczewski - 89. (karny).
Odra: Feć - Jagieniak, Lisiński, Jacek, Michniewicz - Rogowski, Ścisło, Tracz, Golec - Sobotta, Maciejewski.
II połowa: Bartłomiejczyk - Grabowiecki, Kielanowski, Ganowicz, Mika - Mazurek, Sieńczewski, Dembiński, Luberda - Rychlewicz, Kapolka. Trener Dariusz Kaniuka.

Opolski II ligowiec w ostatnich sparingach wykazuje wysoką skuteczność. Po siedmiu bramkach zaaplikowanych w środę Polonii Nysa w piątek podopieczni Dariusza Kaniuki strzelili pięć goli.
- Nasza wygrana mogła być jeszcze bardziej okazała - powiedział szkoleniowiec Odry. - Tylko w pierwszej połowie Sobotta dwa razy trafił w poprzeczkę, a raz Maciejewski minął się z piłką, będąc cztery metry przed bramką, zaś po przerwie trzy dogodne okazje zmarnował, grający dobry mecz, Kapolka.

Odra szybko objęła prowadzenie. W 10. min opolanie przejęli piłkę w środku pola, Golec zauważył będącego w dogodnej pozycji Sobottę, który uderzeniem z 8 m posłał piłkę obok bramkarza. Pod koniec I połowy do akcji ofensywnej włączył się Jagieniak, podał do Sobotty, a odbitą od niego futbolówkę przejął Maciejewski. Za pierwszym razem trafił w bramkarza, ale dobitka znalazła już drogę do siatki. W ostatniej minucie gospodarze strzelili kontaktowego gola.
- Uczynili to z ewidentnej pozycji spalonej, której nie zauważył sędzia boczny, będący zresztą z... Gogolina - skomentował D. Kaniuka.

Po przerwie skutecznością popisał się Rychlewicz, który chce przejść do Odry z Willicha Fortuny Walce Głogówek. Najpierw wykorzystał dokładne dośrodkowanie młodego Mazurka - przejął piłkę na głowę i uderzył skutecznie z woleja. Potem, po przejęciu przez Odrę piłki środku pola, znalazł się sam na sam z bramkarzem Gogolina, minął go i strzelił do pustej bramki. Tuż przed końcem spotkania nastąpiła akcja Miki z Luberdą, piłkę w polu karnym otrzymał Kapolka i został sfaulowany, a Sieńczewski zamienił jedenastkę na piątą bramkę.
We wtorek Odra zagra na wyjeździe mecz Pucharu Polski. Jej rywalem będzie Jagiellonia Białystok.