Wygrany pierwszy letni sparing Odry Opole

Marek Gancarczyk strzelił trzecią bramkę dla Odry.
Marek Gancarczyk strzelił trzecią bramkę dla Odry. Oliwer Kubus
Niebiesko-czerwoni pokonali na wyjeździe 4-1 inny zespół 1 ligi - GKS Katowice.

W opolskim zespole wystąpiło kilku testowanych zawodników. Wśród nich byli dobrze znani w naszym regionie: bramkarz Grzegorz Wnuk i prawy obrońca Piotr Kwaśniewski. Obaj grali w MKS-ie Kluczbork. Wnuk przez kilka lat, a będący młodzieżowcem Kwaśniewski był do Kluczborka wypożyczony na poprzedni sezon z Piasta Gliwice. Byli też dwaj testowani zawodnicy młodzieżowi z czołowej polskiej drużyny juniorów w poprzednim sezonie - SMS-u Łódź (3-4 miejsce w Polsce). Opolski klub nie ujawnił jednak ich personaliów. Jeden z nich strzelił pierwszą bramkę dla Odry.

Sprawdzany był także 22-letni obrońca Zagłębia Sosnowiec - Konrad Budek, a w bramce w drugiej połowie stał mający także polskie obywatelstwo Niemiec Matthias Hamrol z rezerw FC Koeln. On też był testowany.

Grali też trzej nowi zawodnicy: czeski stoper - Vaclav Cverna, wracający po wypożyczeniu do Ruchu Zdzieszowice Mateusz Marzec oraz Rafał Niziołek.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany. W ekipie Odry z podstawowego składu z poprzedniego sezonu grał tylko kapitan Tomasz Wepa. Opolanie zdobyli gola w 25. min. Potem inicjatywa należała do katowiczan. Mieli kilka dobrych okazji i tuż przed przerwą wyrównali.

Druga połowa był znakomita w wykonaniu Odry. Bardzo dobrze spisywała się druga linia. W niej trener Mirosław Smyła zastosował ciekawe ustawienie. W roli ofensywnego pomocnika zagrał Marcin Wodecki, w roli środkowego Niziołek, za nim defensywnym graczem drugiej linii był Gabriel Nowak, a po skrzydłach "hasali": Marzec i Marek Gancarczyk. Niebiesko-czerwoni zdobyli trzy gole, a mogli jeszcze więcej.

W meczu nie zagrali: bramkarz Damian Ziarko i Michał Sypek (pojechali z drużyną juniorów Odry na barażowy mecz o Centralną Ligę Juniorów do Szczecina), wolne dostali dwaj bramkarze Tobiasz Weinzettel i Bartosz Kowalczyk. Aleksander Kowalski zmaga się z kontuzją dłoni, a Marcin Stasiowski i Bartosz Sobczyński w niedzielę zagrają w ekipie rezerw w meczu ostatniej kolejki klasy A.

Kolejny sparing Odra zagra w sobotę 1 lipca w podkrakowskich Myślenicach z ekstraklasową Wisłą Kraków.

GKS Katowice - Odra Opole 1-4 (1-1)
0-1 zawodnik testowany - 25., 1-1 Paweł Mandrysz - 44., 1-2 Wodecki - 52., 1-3 Gancarczyk - 63., 1-4 Skrzypczak - 87.
GKS: Nowak (46. Wierzbicki) - Frańczak, Wisio, Kamiński, Abramowicz (81. Jaromin) - Paweł Mandrysz (46. Szołtys), Kalinkowski (69. Zejdler), Zejdler (46. Pielorz), Foszmańczyk (46. Cerimagic), Prokic (69. Małecki) - Lebedyński (46. Goncerz). Trener Piotr Mandrysz.
Odra: (1. połowa) Wnuk - Kwaśniewski, Budek, Cverna, Winiarczyk - Wrzesień, Wepa, zawodnik testowany, Niemczyk, zawodnik testowany - Staroń. (2. połowa) Hamrol - Trznadel, Peroński, Bodzioch, Brusiło - Gancarczyk, Nowak, Niziołek, Wodecki, Marzec - Skrzyczak. Trener Mirosław Smyła.