Wyniki wyborów 2020 Opolskie. Najwyższa frekwencja w Opolu, ale to Praszka otrzyma wóz strażacki

Piotr Guzik
Piotr Guzik
"Bitwa o wozy" - to pomysł MSWiA, który miał nie tylko podnieść frekwencję wyborczą, ale również wspomóc Ochotnicze Straże Pożarne.
"Bitwa o wozy" - to pomysł MSWiA, który miał nie tylko podnieść frekwencję wyborczą, ale również wspomóc Ochotnicze Straże Pożarne. MSWiA
W całym regionie frekwencja wyniosła blisko 56,7 proc. Najwyższą zanotowano w Opolu. Natomiast spośród gmin mających do 20 tys. mieszkańców największy ich odsetek zagłosował w Praszce i to ona otrzyma nowy wóz strażacki w ramach resortowego konkursu "Bitwa o wozy".

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji konkurs "Bitwa o wozy" ogłosiło krótko przed niedzielnymi wyborami prezydenckimi 2020.

Zasady były proste: ta spośród gmin, które mają do 20 tys. mieszkańców, a która w danym województwie będzie miała najwyższą frekwencję w dniu głosowania, otrzyma wóz strażacki wart około 800 tys. zł, do przekazania jednej z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

W województwie opolskim frekwencja wyniosła blisko 56,7 proc. i była rekordowa. Najwyższe zainteresowanie odnotowano w Opolu, gdzie w niedzielnych wyborach zagłosowało ponad 67 proc. osób do tego uprawnionych. Opole ma jednak blisko 120 tys. mieszkańców, więc nie brało udziału w konkursie MSWiA.

Nowy pojazd dla OSP za sprawą "Bitwy o wozy" w woj. opolskim trafi do gminy Praszka w powiecie oleskim. Tam frekwencja wyniosła 66,51 proc.

Niewiele brakło, aby nowy wóz strażacki trafił do gminy Skarbimierz w powiecie brzeskim, gdzie frekwencja była niewiele gorsza - 66,11 proc.

Dodajmy, że najniższą frekwencję w woj. opolskim także zanotowano w powiecie oleskim. W gminie Zębowice w niedzielnych wyborach prezydenckich 2020 zagłosowało blisko 42,5 proc. osób do tego uprawnionych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska