Wypadek pod Zalesiem Śląskim. Audi zderzyło się ze skodą. Dwie osoby ranne, jedna nie żyje

Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Czołowe zderzenie audi i skody na drodze wojewódzkiej 426 pomiędzy Strzelcami Opolskimi a Kędzierzynem-Koźlem.

Do czołowego zderzenia skody i audi doszło około 19.10 przed wjazdem do Zalesia Śląskiego od strony Strzelec Opolskich.

Na skutek zderzenia obu samochodów kierowca audi został zakleszczony w pojeździe. Jego uwolnieniem zajęli się strażacy. Mimo błyskawicznej akcji ratunkowej, mężczyzny - z racji licznych obrażeń - nie udało się uratować. Lekarz z zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon.

Ranna została pasażerka audi oraz kierowca skody octavii. Są w szpitalu.

Okoliczności, w jakich doszło do wypadku na razie są niejasne. Na miejscu jest policja i prokurator - śledczy będą wyjaśniać przyczyny.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 18

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

....

Jak czytam te idiotyczne komentarze to słabo mi się robi! "Kierowca jest przewidywalny", "brawura" itp. Sumienia nie macie? Tesciu był świetnym kierowcą,zawodowym, gdyby był w stanie to przewidzieć z pewnością skończyłoby się to inaczej ale TAKICH RZECZY NIE DA SIĘ PRZEWIDZIEĆ! Wiem co mówię, to były ułamki sekundy a ten koszmar będę mieć przed oczami do końca życia... co do kierowcy skody, mam nadzieję że dostanie karę sprawiedliwą, adekwatną do skutków wypadku którego był sprawcą i świadomość że pozbawił kogoś życia, że odebrał komuś męża, ojca i dziadka czegoś go nauczy i każe się głębiej zastanowić zanim znów usiądzie za kierownicą jakiegokolwiek pojazdu.

G
Gość

Eurofighter zamkni tą twoją jape bo jak czytam twoje komentarze to mi sie zygac chce ty głupi idioto to tylko idioci ( za odram ) piszą takie głupoty. Zmondrzejeta ??????????co to jest

E
Eurofighter

No i zas i zas kedy w koncu zmondrzejeta, wiella razy jeszcze bydzie sie wom to powtorzac?!

Jak jo to widza jak ta Holota typisch Polski Kieowca (takich Slonsokow tys jest dos) jedzie Autym to sie z tego yno wysmioc idzie, ale i w kurzic! To jest naprowdy Jazda bez Gowy, czysty Idiotismus. Jedzie jedyn z drugim taki gupi Losiol do² niepatrzi na innych Uzytkownikow Drog, na Znaki Drogowe, Warunki panujonce na Drodze i gno na zlomaniy Karku a po chwili i tak musi chamowac bo Natynrzyniy Ruchu niepozwolo na szybko Jazda. Takymu zaro trza powiedziec, ze jest Slepy ze niewidzi co sie wkolo niego dzieje, ze niewidzi co jest 500/1000...Metrow przed nim. Dyc wy gupiy Lebry jak chceta byc dobrymi Kierowcoma to trzeba widziec nie yno od swojygo Auta do nastympnego ale i co sie dzieje przed tym nastympnym i dalyj, a wy ani na pora Metrow niewidzita! Jak mota slaby Wzrok to ale niewsiadac za Kierownica! Dobry Kierowca jest przewidywalny, niejezdzi na ta przislowiowo Stoßstange - trzimie doporzondku Abstand, nierobi gupich nerwowych Manewrow, usw.

Jeszcze jedno jak widza tagygo/tako za Kierownicom co trzimie Ranka na 12 na Kierownicy (lewo nawet na 13) niektorzi nawet nietrzimiom Kierownice yno Handgelenk (Nadgarstek) opiyrajom sie o Kierownica wielkiy Spann'ery (Lachkrampf), to som ale typisch darymni Kierowcy, takich nietrzeba znac, loni sami juz pokazujom ze nieumiom Jezdzic. Dyc takiy Matoly ani niewiedzom co sie przez tako darymno Technika Jazdy moze stac to prawie wy powodujeta Wypadki. Jak bydzie trza wartko reagowac dalyj obrocic Kierownica to wy sie sami zamotota, a jak przidzie do Zderzynia do sie sami bez was gupi Leb prziwalita swojom zlomanom Rankom.

 

 

G
Gość
W dniu 19.09.2015 o 07:38, Gość napisał:

 Droga jest bardzo dobra, szeroka, dobrze oznaczona, z poboczem i w tym właśnie tkwi problem, bo kierowcy za dużo sobie na tej drodze pozwalają, to już nie jest pierwszy tak poważny wypadek w tym miejscu i za każdym razem przyczyną była brawura, wyprzedzanie na trzeciego, ścinanie zakrętów, bo się ktoś nie wyrobił...Jestes glupi.Kilka ofiar jest ale ze wzgledu na rowy i przepusty.Ty mozesz uwazac ale nie masz szans jak ktos popelni blad jakas awaria auta opony ..Gdzie wtedy masz szanse bez kalectwa smierci i kasacji pojazdu uciec..Wal najlepiej w przepust.WTEDY POCZUJESZ ZE JECHALES PO PRAWIDLOWO OZNAKOWANEJ DRODZE.

G
Gość
W dniu 18.09.2015 o 16:52, maks napisał:

Współczuję rodzinie straty to na pewno dla nich wielki dramat. Współczuję jednak także kierowcy, młody chłopak 24 lata na pewno również bardzo to przeżył. Mam nadzieję, że zarówno i jedna rodzina jak i druga pozbierają się po tym. Niestety od lat ta droga uważana jest za bardzo niebezpieczną, ale miasto nic sobie z tego nie robi. To kolejny tak tragiczny wypadek w tym miejscu. Współczuję wszystkim ofiarą i kierowcy bo na tej drodze to mogło spotkać każdego z nas. Chyba każdy kto wsiada do auta liczy się, że mogą to być jego ostatnie chwile bo roczne statystyki na drogach nie pozostawiają złudzeń, a najczęściej za wypadki nie są odpowiedzialni wcale kierowcy, ale stan techniczny naszych dróg lub źle zabezpieczone w wyniku czego giną ludzie, czy to w kontaktach z innymi uczestnikami ruchu, czy z wybiegającymi na drogę zwierzętami. Apeluję do radnych - oznaczajcie lepiej takie miejsca, oświetlajcie drogi, zadbajcie o ich stan techniczny, a może takich wypadków w przyszłości będzie mniej i nasze polskie statystyki będą zbliżone do tych Państw w Europie, które lepiej zarządzają infrastrukturą dróg!Z wyrazami współczucia dla wszystkich zarówno ofiar jak i kierowcy.

 


Współczuję rodzinie straty to na pewno dla nich wielki dramat. Współczuję jednak także kierowcy, młody chłopak 24 lata na pewno również bardzo to przeżył. Mam nadzieję, że zarówno i jedna rodzina jak i druga pozbierają się po tym. Niestety od lat ta droga uważana jest za bardzo niebezpieczną, ale miasto nic sobie z tego nie robi. To kolejny tak tragiczny wypadek w tym miejscu. Współczuję wszystkim ofiarą i kierowcy bo na tej drodze to mogło spotkać każdego z nas. Chyba każdy kto wsiada do auta liczy się, że mogą to być jego ostatnie chwile bo roczne statystyki na drogach nie pozostawiają złudzeń, a najczęściej za wypadki nie są odpowiedzialni wcale kierowcy, ale stan techniczny naszych dróg lub źle zabezpieczone w wyniku czego giną ludzie, czy to w kontaktach z innymi uczestnikami ruchu, czy z wybiegającymi na drogę zwierzętami. Apeluję do radnych - oznaczajcie lepiej takie miejsca, oświetlajcie drogi, zadbajcie o ich stan techniczny, a może takich wypadków w przyszłości będzie mniej i nasze polskie statystyki będą zbliżone do tych Państw w Europie, które lepiej zarządzają infrastrukturą dróg!

Z wyrazami współczucia dla wszystkich zarówno ofiar jak i kierowcy.

Droga jest bardzo dobra, szeroka, dobrze oznaczona, z poboczem i w tym właśnie tkwi problem, bo kierowcy za dużo sobie na tej drodze pozwalają, to już nie jest pierwszy tak poważny wypadek w tym miejscu i za każdym razem przyczyną była brawura, wyprzedzanie na trzeciego, ścinanie zakrętów, bo się ktoś nie wyrobił...

G
Gość
W dniu 18.09.2015 o 17:27, Gość napisał:

 Współczuję rodzinie straty to na pewno dla nich wielki dramat. Współczuję jednak także kierowcy, młody chłopak 24 lata na pewno również bardzo to przeżył. Mam nadzieję, że zarówno i jedna rodzina jak i druga pozbierają się po tym. Niestety od lat ta droga uważana jest za bardzo niebezpieczną, ale miasto nic sobie z tego nie robi. To kolejny tak tragiczny wypadek w tym miejscu. Współczuję wszystkim ofiarą i kierowcy bo na tej drodze to mogło spotkać każdego z nas. Chyba każdy kto wsiada do auta liczy się, że mogą to być jego ostatnie chwile bo roczne statystyki na drogach nie pozostawiają złudzeń, a najczęściej za wypadki nie są odpowiedzialni wcale kierowcy, ale stan techniczny naszych dróg lub źle zabezpieczone w wyniku czego giną ludzie, czy to w kontaktach z innymi uczestnikami ruchu, czy z wybiegającymi na drogę zwierzętami. Apeluję do radnych - oznaczajcie lepiej takie miejsca, oświetlajcie drogi, zadbajcie o ich stan techniczny, a może takich wypadków w przyszłości będzie mniej i nasze polskie statystyki będą zbliżone do tych Państw w Europie, które lepiej zarządzają infrastrukturą dróg!Z wyrazami współczucia dla wszystkich zarówno ofiar jak i kierowcy. A co na tej drodze jest niebezpiecznego? W niebezpiecznych miejscach stoja przeciez ograniczenia predkosci. Linia podwojna ciagla tez jest narysowana tam gdzie nie ma warunkow do wyprzedzania, pobocza sa szerokie wiec naprawde nie rozumiem... 

Nie dodales dwu metrowych rowow i betonowych przepustow.Zycze tobie abys nigdy nie wpadl tam chociazby w malutki poslizg.Ta droga i przepusty powinna posiadac przed rowami barierki.

G
Gość
W dniu 18.09.2015 o 16:52, maks napisał:

Współczuję rodzinie straty to na pewno dla nich wielki dramat. Współczuję jednak także kierowcy, młody chłopak 24 lata na pewno również bardzo to przeżył. Mam nadzieję, że zarówno i jedna rodzina jak i druga pozbierają się po tym. Niestety od lat ta droga uważana jest za bardzo niebezpieczną, ale miasto nic sobie z tego nie robi. To kolejny tak tragiczny wypadek w tym miejscu. Współczuję wszystkim ofiarą i kierowcy bo na tej drodze to mogło spotkać każdego z nas. Chyba każdy kto wsiada do auta liczy się, że mogą to być jego ostatnie chwile bo roczne statystyki na drogach nie pozostawiają złudzeń, a najczęściej za wypadki nie są odpowiedzialni wcale kierowcy, ale stan techniczny naszych dróg lub źle zabezpieczone w wyniku czego giną ludzie, czy to w kontaktach z innymi uczestnikami ruchu, czy z wybiegającymi na drogę zwierzętami. Apeluję do radnych - oznaczajcie lepiej takie miejsca, oświetlajcie drogi, zadbajcie o ich stan techniczny, a może takich wypadków w przyszłości będzie mniej i nasze polskie statystyki będą zbliżone do tych Państw w Europie, które lepiej zarządzają infrastrukturą dróg!Z wyrazami współczucia dla wszystkich zarówno ofiar jak i kierowcy. A co na tej drodze jest niebezpiecznego? W niebezpiecznych miejscach stoja przeciez ograniczenia predkosci. Linia podwojna ciagla tez jest narysowana tam gdzie nie ma warunkow do wyprzedzania, pobocza sa szerokie wiec naprawde nie rozumiem...

G
Gość
W dniu 18.09.2015 o 16:52, maks napisał:

Współczuję rodzinie straty to na pewno dla nich wielki dramat. Współczuję jednak także kierowcy, młody chłopak 24 lata na pewno również bardzo to przeżył. Mam nadzieję, że zarówno i jedna rodzina jak i druga pozbierają się po tym. Niestety od lat ta droga uważana jest za bardzo niebezpieczną, ale miasto nic sobie z tego nie robi. To kolejny tak tragiczny wypadek w tym miejscu. Współczuję wszystkim ofiarą i kierowcy bo na tej drodze to mogło spotkać każdego z nas. Chyba każdy kto wsiada do auta liczy się, że mogą to być jego ostatnie chwile bo roczne statystyki na drogach nie pozostawiają złudzeń, a najczęściej za wypadki nie są odpowiedzialni wcale kierowcy, ale stan techniczny naszych dróg lub źle zabezpieczone w wyniku czego giną ludzie, czy to w kontaktach z innymi uczestnikami ruchu, czy z wybiegającymi na drogę zwierzętami. Apeluję do radnych - oznaczajcie lepiej takie miejsca, oświetlajcie drogi, zadbajcie o ich stan techniczny, a może takich wypadków w przyszłości będzie mniej i nasze polskie statystyki będą zbliżone do tych Państw w Europie, które lepiej zarządzają infrastrukturą dróg!Z wyrazami współczucia dla wszystkich zarówno ofiar jak i kierowcy. A co na tej drodze jest niebezpiecznego? W niebezpiecznych miejscach stoja przeciez ograniczenia predkosci. Linia podwojna ciagla tez jest narysowana tam gdzie nie ma warunkow do wyprzedzania, pobocza sa szerokie wiec naprawde nie rozumiem...

m
maks

Współczuję rodzinie straty to na pewno dla nich wielki dramat. Współczuję jednak także kierowcy, młody chłopak 24 lata na pewno również bardzo to przeżył. Mam nadzieję, że zarówno i jedna rodzina jak i druga pozbierają się po tym. Niestety od lat ta droga uważana jest za bardzo niebezpieczną, ale miasto nic sobie z tego nie robi. To kolejny tak tragiczny wypadek w tym miejscu. Współczuję wszystkim ofiarą i kierowcy bo na tej drodze to mogło spotkać każdego z nas. Chyba każdy kto wsiada do auta liczy się, że mogą to być jego ostatnie chwile bo roczne statystyki na drogach nie pozostawiają złudzeń, a najczęściej za wypadki nie są odpowiedzialni wcale kierowcy, ale stan techniczny naszych dróg lub źle zabezpieczone w wyniku czego giną ludzie, czy to w kontaktach z innymi uczestnikami ruchu, czy z wybiegającymi na drogę zwierzętami. Apeluję do radnych - oznaczajcie lepiej takie miejsca, oświetlajcie drogi, zadbajcie o ich stan techniczny, a może takich wypadków w przyszłości będzie mniej i nasze polskie statystyki będą zbliżone do tych Państw w Europie, które lepiej zarządzają infrastrukturą dróg!

Z wyrazami współczucia dla wszystkich zarówno ofiar jak i kierowcy.

r
rozz

Uwazam i prawdopodobnie nie tylko ja, ze przy tego typu informacjach nie powinno byc reklam, a tym bardziej jakiejs komedii. Ale to juz wasze sumienie, nie wtracam sie, powiedzialem tylko swoje zdanie.

i
inny...

2lata temu takze miałem tam wypadek,prawie zginołem,ta sama sytuacja jakiś palant wjechał na nasz pas!Więc co do nie których darujcie sobie zbędne komentarze,bo nie jest to miłe jeżeli czyta sie nie prawde i głupoty na swój temat,tutaj zginoł nie winny człowiek,życia mu nie przywrócicie.Wyrazy wspólczócia dla rodziny.

S
Syn

Z Kędzierzyna i miał 59 lat. Zawodowy kierowca który zginą bo jakiś .... zjechał na ich pas i w nich uderzył. Straciłem ojca a moja córka prawie straciła matkę. Więc darujcie sobie wasze komentarze na temat brawury itd. 

m
mieszkaniec
W dniu 17.09.2015 o 22:57, Jo napisał:

Przyczyny wypadku sa nieznane wiec podarujcie sobie komentarze typu brawura,za szybko itp stracilam wujka w tym wypadku a dla rodziny i tak to wielka tragedia

Z jakiej miejscowości był Twój wujek?

g
gosc

...Zaczyna sie sezon jesienno-zimowy  na opolskich drogach....zobaczymy  kto z tych co dzis czytaja  ten wpis   "podzieli sie oplatkiem"  na tegorocznej  wigilie......powodzenia

k
kalabi

Skąd byl mężczyzna który zginol i ile miał lat?? :( (*) ta droga naprawdę jest drogą śmierci... ; (

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3