Wyprawka szkolna 300 plus. Uwaga rodzice! Zbliża się ważny termin

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
W ramach kończącego się właśnie roku szkolnego rodzicie i opiekunowie z województwa opolskiego złożyli ponad 105 tysięcy wniosków o wypłatę wyprawki szkolnej, które objęły niemal 75 tysięcy dzieci.
W ramach kończącego się właśnie roku szkolnego rodzicie i opiekunowie z województwa opolskiego złożyli ponad 105 tysięcy wniosków o wypłatę wyprawki szkolnej, które objęły niemal 75 tysięcy dzieci. Jacek Smarz/Polska Press
W lipcu startuje kolejna odsłona programu „Dobry Start”. Na każde uczące się dziecko w wieku od 7 do 20 lat rodzice i opiekunowie będą mogli dostać po 300 zł jednorazowego dofinansowania.

"Dobry Start". Opolski ZUS wypłacił 31 mln zł

Od przyszłego miesiąca Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie rozpatrywał wnioski w ramach programu „Dobry Start” i wypłacał 300 złotych na wyprawkę szkolną.

- W ramach kończącego się właśnie roku szkolnego rodzicie i opiekunowie z województwa opolskiego złożyli ponad 105 tysięcy wniosków o wypłatę wyprawki szkolnej, które objęły niemal 75 tysięcy dzieci i młodzieży - informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego. - Wnioskującym wypłaciliśmy w sumie blisko 31 milionów złotych

Dla porównania w całym kraju ZUS rozpatrzył niemal 4,6 miliona wniosków i wypłacił z tego tytułu około miliard 38 milionów złotych.

Wypłata 300 plus. Warunki

Przyznanie i wypłata pieniędzy nie jest uzależniona od dochodów uzyskiwanych w rodzinie. Pieniądze należy przeznaczyć na zakup podręczników, zeszytów oraz innego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

- Wnioski w programie „Dobry Start” można składać między 1 lipca, a końcem listopada 2024 roku. Jeśli trafi on do nas do końca sierpnia, to jest gwarancja, że pieniądze zasilą konto rodzica maksymalnie do końca września - wyjaśnia Sebastian Szczurek.

Wsparcie przysługuje raz w roku - na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnością.

Wniosek 300 plus. Tylko elektronicznie

Wniosek o wyprawkę szkolną ZUS przyjmuje tylko drogą elektroniczną – za pomocą aplikacji mobilnej mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

- Na PUE ZUS jest specjalny kreator wniosków o świadczenie 300 plus. Jest intuicyjny i prowadzi użytkownika przez wszystkie etapy składania dokumentu. Ważne, by oprócz wielu danych, podać poprawny numer rachunku bankowego, na który ma wpłynąć świadczenie. Ponadto należy wskazać adres mailowy oraz numer telefonu - czyli dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku - wyjaśnia Sebastian Szczurek.

Zawiadomienia dotyczące wyprawki szkolnej ZUS również będzie przekazywał w formie elektronicznej. Na Platformie Usług Elektronicznych ZUS znajdzie się także cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Informację o przyznaniu świadczenia będzie można znaleźć w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS. Również wtedy, gdy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska