Wysoka porażka hokeistów Orlika Opole

Mariusz Matkowski
Hokeiści Orlika Opole
Hokeiści Orlika Opole Mariusz Matkowski
Nasz zespół w trzecim meczu fazy grupowej Pucharu Polski przegrał na wyjeździe z Naprzodem Janów 1:8.

Pierwsza tercja to bardzo mądra gra Orlika i gospodarze nijak nie mogli znaleźć sposobu na defensywę naszego zespołu. Nie udało się jednak wytrzymać do końca tej odsłony bez straty gola. Na niespełna minutę przed jej zakończeniem krążek do siatki skierował Mateusz Podsiedlik.
W drugiej odsłonie zespół Naprzodu przyspieszył, a efektem tego były częstsze faule opolan, po których lądowali na ławce kar.
- To była "woda na młyn“ dla rywali, którzy grając w przewadze mocno nas punktowali - mówił kierownik opolskiej drużyny Krzysztof Faraś. - Trzecia tercja była już lepsza w naszym wykonaniu, ale ostatecznie mecz zakończył się wysoką porażką. Naprzód oczywiście był drużyną lepszą i zasłużenie wygrał, ale rozmiary tego zwycięstwa są za wysokie.
Honorową bramkę dla Orlika we wtorkowym spotkaniu zdobył Tomasz Siwiak po podaniu Łukasza Korzeniowskiego.

Naprzód Janów - Orlik Opole 8:1 (1:0, 4:0, 3:1)
Bramka dla Orlika: Siwiak - 46.
Orlik: Szatkowski - Resiak, Słowik, Korzeniowski, Błaszków, Szczurek - Kabelac, Cwykiel, Frańczak, Obrał, Siwiak - Kaim, Stopiński, Hirsch, Sznotala, Walusiak. Trener Jerzy Pawłowski.

Wyniki
Grupa II Pucharu Polski
Naprzód Janów - Orlik Opole 8:1, Unia Oświęcim - Cracovia Kraków 9:3.
1. Unia 3 7 20:11
2. Cracovia 3 6 11:14
3. Naprzód 3 5 14:8
4. Orlik 3 0 8:20
Mecze do rozegrania: Cracovia - Orlik, Unia - Naprzód (28.09), Unia - Orlik, Cracovia - Naprzód (12.10), Orlik - Naprzód, Cracovia - Unia (26.10)