Wyższa Szkoła Bankowa w opolu będzie walczyć z hejtem w szkołach

Anna Grudzka
Anna Grudzka
- Chcemy uświadomić młodzieży, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z korzystaniem z internetu - mówi Alina Motyka.
- Chcemy uświadomić młodzieży, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z korzystaniem z internetu - mówi Alina Motyka. archiwum uczelni
Rozmowa z Aliną Motyką, szefową zespołu ds. marketingu i public relations w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu.

W tym roku Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu realizuje projekt dla szkół średnich „Bezpieczeństwo w internecie”. Na czym on polega?

Chcemy uświadamiać młodzież, w jaki sposób nieumiejętne korzystanie z internetu oraz nowych technologii i narzędzi typu social media (jak Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter), mogą wpłynąć na całe życie. Działanie jest odpowiedzią na zatrważającą ilość informacji spływającą z mediów na temat tragedii, jakie wyniknęły z rosnącej skali cyberprzemocy. Jest także uzupełnieniem podstawy programowej szkół ponadgimnazjalnych na temat bezpieczeństwa życia i mienia o najnowszą formę zagrożeń wynikających z cyberprzemocy.

Jak wielu uczniów zostanie objętych waszym programem?

Adresujemy go do uczniów nauczycieli. Zakładamy, że z projektu w województwie opolskim skorzysta prawie 1000 osób. Będzie on realizowany w formie warsztatów. Przygotowaliśmy cztery tematy do wyboru. Będzie o grach w sieci, o tym, jak nie brać do siebie tego, co o nas w sieci napisano. Powiemy też o cyberprzemocy i autoprezentacji oraz wizerunku w sieci.

Co chcecie osiągnąć, prowadząc tego typu warsztaty?

Przede wszystkim zapoznać uczniów z najważniejszymi, podstawowymi zasadami bezpieczeństwa użytkowania internetu, portali typu social media oraz uświadomić zagrożenia i skutki wynikające ze skrajnych działań w internecie. Warsztaty oprócz funkcji edukacyjnej mają także funkcję prewencyjną. Uczestnicy dowiedzą się, jak przewidywać skutki działań w internecie, jak radzić sobie w przypadku nękania w sieci, czyli z tzw. hejtem. Warto dodać, że projekt ma charakter ogólnopolski i realizowany jest przez 9 Wyższych Szkół Bankowych w województwach: opolskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, śląskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim oraz zachodniopomorskim.

Więcej informacji na temat projektu można zdobyć w Biurze Rekrutacji WSB lub pod numerem telefonu: 77 401 94 44.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska