Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu uruchamia nowe studia magisterskie

Materiały uczelni
Studia na nowym kierunku będą realizować misję uczelni, w szczególności w zakresie kreowania osób przedsiębiorczych.
Studia na nowym kierunku będą realizować misję uczelni, w szczególności w zakresie kreowania osób przedsiębiorczych. Fot. mat. uczelni
Finanse i rachunkowość to nowe studia magisterskie w WSB w Opolu od października. - Słuchamy żaków i rynku pracy - mówi dr Tomasz Rólczyński, wykładowca i manager kierunku.

Studia licencjackie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem - przyznaje dr Tomasz Rólczyński, manager kierunku finanse i rachunkowość w opolskiej Wyższej Szkole Bankowej.

- W odpowiedzi na to już od października będziemy kształcić również na II stopniu. Oczywiście po ukończeniu I stopnia finansów i rachunkowości można kontynuować naukę na pokrewnych kierunkach.

Co zaważyło o otwarciu kierunku na studiach magisterskich? - Stale śledzimy trendy rynku pracy. Na finansach i rachunkowości współpracujemy z Radą Biznesu, w skład której wchodzą przedstawiciele lokalnych urzędów i przedsiębiorstw. Od nich wiemy, że finansistów i specjalistów z zakresu rachunkowości w regionie stale brakuje w wielu branżach - tłumaczy wykładowca.

Warto wspomnieć, że żadna uczelnia publiczna bądź niepubliczna w Opolu nie prowadzi, jak dotąd, takich studiów o profilu praktycznym na studiach magisterskich. - Ową lukę na rynku szkolnictwa wyższego w Opolu WSB chce wypełnić - uzasadnia manager kierunku.

Na nowych studiach magisterskich w WSB można się kształcić na jednej z dwóch specjalności: rachunkowość i sprawozdawczość finansowa lub bankowość i usługi finansowe. Uczelnia proponuje również zrobienie dyplomu magisterskiego z łącznie z podyplomówką na specjalności księgowość i podatki.

- Absolwenci odnajdą się jako księgowi, doradcy finansowi, audytorzy wewnętrzni, kontrolerzy finansowi, specjaliści ds. kosztów, dyrektorzy departamentów - wylicza ekspert WSB.

- Z doświadczenia wiemy, że naszymi studentami są w większości osoby pracujące, a często walczące o awans zawodowy na stanowiska kierownicze, co umożliwią im studia specjalistyczne II stopnia.

Jak podkreśla, finanse i rachunkowość na studiach II stopnia będą spójne z najważniejszymi założeniami marki WSB, czyli praktycznością i przyjaznością. - Praktyczność jest tu rozumiana jako dostosowanie kształcenia do wymagań pracodawców i rynku pracy - podkreśla dr Rólczyński

- Studia będą realizować misję uczelni, w szczególności w zakresie kreowania osób przedsiębiorczych, przygotowanych do pracy w dziedzinach związanych z finansami oraz rachunkowością, m.in. w instytucjach finansowych oraz administracji publicznej. Nasz absolwent posiada wiedzę o relacjach między instytucjami finansowymi, systemem finansowym i realną sferą gospodarki.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska