Wzmocniony Olimp Grodków przegrał z Ostrovią 21-24

Daman Kapinos
Bogumił Baran i Krzysztof Bujak walczyli w obronie, ale trochę zabrakło w ataku. Damian Kapinos
Z niepokonanym zespołem z Ostrowa Wielkopolskiego grodkowianie, wzmocnieni Baranem oraz Zembrzyckim, powalczyli do ostatniej minuty i to optymistyczna wiadomość.

Goście szybko trafili trzy razy z rzędu, ale Olimp zwarł szyki i Baran doprowadził do stanu 3-3. Z karnego trafił jeszcze Paweł Prokop, a na pierwsze i ostatnie prowadzenie w tym spotkaniu grodkowianie wyszli w 10. min. Swoją akcji skończył skrzydłowy Dawid Mierzwiński i było 5-4.

Po 20. min gry lepsi byli już szczypiorniści z Ostrowa Wielkopolskiego i cały czas ich przewaga utrzymywała się w okolicy trzech - czterech goli. Grali szybko i pomysłowo, choć zdobywali bramki głównie z kontr i rzutów karnych, ale także mieli problemy z wykorzystaniem dogodnych pozycji rzutowych. Na przeszkodzie stał bowiem świetnie dysponowany Mateusz Zembrzycki. W ciągu kolejnych minut goście zdobyli pięć bramek, a cztery stracili. Na przerwę schodzili z dwoma zaliczki.

Druga połowa nie rozpoczęła się od gry przyjezdnych bez Dawida Wesołka i Adriana Wojkowskiego, ale Olimp miał problem z wykorzystaniem gry w przewadze. Szansy nie wykorzystał Maciej Maciejewski, a niezawodny Mariusz Kuśmierczyk podwyższył na 14-11. Potem dwa razy błysnął w bramce wypożyczany z Gwardii Opole „Keczup” i przewaga Ostrovii była na tyle mała, że gospodarze mogli w każdej chwili odmienić losy meczu.

Duet Łukasz Gradowski - Baran niwelował, ale w końcówce tak jak i pozostałym graczom na parkiecie, zabrakło im chłodnej głowy. Zawodnicy obu ekip grali bardzo nieskutecznie, a grodkowianie nawet w podwójnej przewadze nie byli w stanie dogonić rywala.

Olimp Grodków - Ostrovia Ostrów Wlkp. 21-24 (11-13)

Olimp: Zembrzycki, Łągiewka, M. Madaliński - Baran 5, Maciejewski 2, Dziurgot, Chmiel 1, Mierzwiński 3, Gradowski 7, Bujak, Stańko, Ogorzelec, Świerczyński, Turyniewicz 2, Prokop 1. Trener Michał Piech.

Ostrovia: Matuszczak, Piskorski - Klara 2, Stempniak 1, Wesołek 4, Wojciechowski, Staniek 2, Nowakowski 1, Tomczak 7, Olszyna, Kuśmierczyk 7, Gajek, Krzywda, Wojkowski, Brychcy. Trener Krzysztof Przybylski.

Sędziowali: Mirosław Pazur (Ruda Śląska) i Grzegorz Schiwon (Zabrze).
Kary: Olimp - 4 min; Ostrovia - 14 min.