X edycja konkursu PAC - Progress Accounting Competition. Opolanie na podium obok zespołów z uczelni ekonomicznych.

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Mateusz Wojtysiak, Darek Blach i Sebastian Cieszek - zwycięski zespół z Wydziału Ekonomii i Zarządzania PO.
Mateusz Wojtysiak, Darek Blach i Sebastian Cieszek - zwycięski zespół z Wydziału Ekonomii i Zarządzania PO. archiwum WEiZ PO
Dariusz Blach, Sebastian Ciszek i Mateusz Wojtysiak, studenci drugiego stopnia ekonomii i członkowie Koła Naukowego ARAFIN zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie z rachunkowości.

W finale X edycji konkursu PAC - Progress Accounting Competition na Uniwersytecie Łódzkim zmierzyło się 10 trzyosobowych zespołów z całej Polski wyłonionych wcześniej z 400 drużyn. Opolską - oPOodatkowani z Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej - tworzyli Dariusz Blach, Sebastian Ciszek i Mateusz Wojtysiak, studenci II stopnia ekonomii i członkowie Koła Naukowego ARAFIN.

Konkurs składał się z trzech etapów:

  • dwóch online: pierwszego - testu wyboru, drugiego - zadań praktycznych
  • oraz finału: dwóch case study przygotowanych przez głównych partnerów, firmy audytorskie: Ernst & Young i PricewaterhouseCoopers. Pierwsze zadanie sprawdzało umiejętności z rachunkowości menedżerskiej (zarządczej), do drugiego potrzebna była wiedza z audytu.

- Zadania finałowe były łatwiejsze niż te z drugiego etapu, mimo iż nie mieliśmy już dostępu do ustaw, artykułów w sieci czy kilkunastu dni na rozwiązanie, a jedynie własną wiedzę i 45 minut. Do rozwiązania pierwszego case’a zabrakło nam 5-10 minut - relacjonował Sebastian Ciszek. Dariusz Blach ocenił, że udział w konkursie to cenne doświadczenie, szansa na wygranie atrakcyjnych nagród i zdobycie stażu w renomowanej firmie. Mateusz Wojtysiak dodał, że organizatorzy zadbali, żeby wszystko działało, jak w szwajcarskim zegarku, a każdy zespół miał swojego opiekuna.

- Cieszy nas ten sukces, tym bardziej, że pierwsze i trzecie miejsca zajęły zespoły z Uniwersytetów Ekonomicznych w Krakowie i Poznaniu - skomentowała dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień, opiekun naukowy koła, która dziękowała za wsparcie merytoryczne dr Urszuli Romaniuk i dr Aleksandrze Zygmunt.

Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie