X-Factor 2 i Bitwa na głosy 2 startują w sobotę. A w...

  X-Factor 2 i Bitwa na głosy 2 startują w sobotę. A w programach Opolanie

  TVN / Grzegorz Press

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  W "X-Factorze" w TVN zobaczymy m.in. Piotra Ziołę z Opola i chór Soul City z trójką opolan. Mocną opolską ekipę zebrała również Edyta Górniak do "Bitwy na głosy" w TVP2.
  W programie zrobił furorę - powalił na kolana całe jury. Wiemy to już ze zwiastunów show.

  W programie zrobił furorę - powalił na kolana całe jury. Wiemy to już ze zwiastunów show. ©Sławomir Mielnik

  X-Factor 2

  W sobotę w TVN kolejna edycja programu X Factor. Jednym z młodszych uczestników programu jest Piotr Zioła.

  Ma 16 lat, uczy się w pierwszej klasie Liceum Plastycznego w Opolu. Mimo udziału w programie, świetnie daje sobie rade w szkole. A w programie zrobił furorę - powalił na kolana całe jury (wiemy to już ze zwiastunów show).  Bardzo podobał się również zespół składający się z dziewięciu członków Opole Gospel Choir. - Mają soul w sercach, rozrywkę na celowniku - dowiadujemy się z programowych migawek.

  Tatiana Okupnik nazywa Piotra z Opola "zawodowcem". Kuba Wojewódzki mówi: "Dziwność jest twoim atutem" (bo to dziwnie, by taki "dzieciak" śpiewa dojrzale emocjonalnie i warsztatowo), wreszcie - Czesław Mozil ze łzami w oczach - Dostałem po mordzie!

  Gwiazdy 1. edycji "X-Factora" śpiewały w Opolu

  - Byłem pod takim wrażeniem, tak zagłuszony emocjami, że nie docierały do mnie te słowa - mówi Piotrek Zioła. - Dopiero rodzice, którzy byli ze mną na castingu, mi je powtórzyli.

  Tata, Grzegorz Zioła (muzyk, członek znanej opolskiej grupy Chilli) jest dumny, że syn zrobił tak piorunujące wrażenie na jurorach. Sam też mówi: - Mnie pierwszy raz szczęka opadła, gdy usłyszałem trzyletniego Piotrusia. Zaśpiewał wówczas piosenkę "Zbudź się Jerzy", a zrobił to tak czysto, że oniemiałem. Od tego czasu rodzice uważnie obserwują rozwój Piotra, tato nagrywa go w domowym studiu (obiecuje, że niektóre kawałki zostaną opublikowane na Youtube, Piotra można tez posłuchać na stronie MySpace.

  - Chodzę do szkoły plastycznej i lubię malarstwo - mówi tymczasem skromnie 16-latek - Ale moja prawdziwa miłość to śpiewanie. Znalem wersje brytyjskie i amerykańskie X-Factora i wiedziałem, że muszę się do tego show dostać! Cieszę się, że rodzice mnie wspierają i że szkoła także zaprasza mnie na mini występy, a nawet zamieściła na stronie internetowej zwiastun programu.

  Jury X-Factor 2.

  W programie zrobił furorę - powalił na kolana całe jury. Wiemy to już ze zwiastunów show.
  W programie zrobił furorę - powalił na kolana całe jury. Wiemy to już ze zwiastunów show. Sławomir Mielnik

  Czesław Mozil, Tatiana Okupnik i Kuba Wojewódzki.
  (fot. TVN / Grzegorz Press)

  Piotrek ma swoich faworytów w programie. To krajanie - dziewięciu członków znanego Opole Gospel Choir założyło własną formację.

  - Chcemy śpiewać w duchu gospel znane utwory, w tym przeboje popowe, bawić się tą muzyką i porywać do zabawy innych. Zależy nam, aby dotrzeć do szerszej publiczności - mówi Michał Bober z formacji. - Nazwaliśmy więc naszą małą grupę 9 Soul City, bo tak się składa, że troje z nas jest z Opola<, troje z Wrocławia i troje z Warszawy. Na próby za każdym razem spotykamy się w innym mieście.

  Bitwa na głosy 2

  Opole Gospel "obstawiło" nie tylko X-Factora. Wokalistów z tej formacji zobaczymy w programie "Bitwa na glosy", który rusza także w sobotę, 3 marca, w TVP2.  Tu w rywalizacji drużyn pojawią się aż dwie ekipy z województwa opolskiego: jedną dowodzi Edyta Górniak (tę ekipę poznamy już w sobotę), drugą - Kamil Bednarek (jego drużynę poznamy w kolejnym odcinku).

  Ola Gadzińska z Brzegu (obecnie przeprowadziła się do Opola) ma 19 lat i śpiewa w Opole Gospel Choir, przeszła też przez szkołę Opolskiego Studia Piosenki.


  Bitwa na głosy 2. Drużyna Edyty Górniak.


  (fot. TVP/Forum)

  - Śpiew to moja pasja. Uczyłam się też w Szkole Muzycznej II stopnia, w klasie fortepianu, ale postanowiłam zrezygnować ze szkoły i śpiewać. Teraz cały wolny czas poświęcam na próby do programu, odbywają się niemal codziennie. Ćwiczyła też z nami Edyta Górniak, ustawiła nam głosy, tak abyśmy harmonicznie brzmieli - opowiada. - Spotkanie z panią Edytą było dla nas niezwykłym przeżyciem.

  Kolegą Oli z Opole Gospel oraz z drużyny Edyty Górniak jest Piotr Jurkowski, student Politechniki Opolskiej. - Na czas udziału w programie zawiesiłem studia. Studiuję zaocznie, a wyjazdy do Warszawy na programy są już właściwie od czwartku aż do końca tygodnia. Nie umiałem tego połączyć - mówi.

  Piotr ma 23 lata i jest w programie bodaj najmniej doświadczonym wokalnie uczestnikiem.

  - Zacząłem śpiewać cztery lata temu, najpierw w Opolskim Studiu Piosenki, potem w Opole Gospel. Inni, z tego co słyszę, śpiewali od dziecka. Ale przecież na realizację marzeń zawsze jest czas. Właśnie realizuję marzenia - mówi.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Konkurs Volvo Odpowiedz na pytanie i wygraj!

  Konkurs Volvo Odpowiedz na pytanie i wygraj!

  GAME OF THRONES już w sierpniu w Opolu!

  GAME OF THRONES już w sierpniu w Opolu!

  Wideo