forntuna
  XIV Opolska Gala Żużla na Lodzie na opolskim Toropolu....

  XIV Opolska Gala Żużla na Lodzie na opolskim Toropolu. Sportowcy pojechali dla Franka i hospicjów

  Zdjęcie autora materiału
  Sławomir Draguła

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  To impreza charytatywna, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc choremu Frankowi oraz opolskim hospicjom.
  XIV Opolska Gala Żużla na Lodzie na opolskim Toropolu. Sportowcy pojechali dla Franka i hospicjów
  1/11
  przejdź do galerii

  ©Sławomir Draguła

  - Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyszli na galę i tym samym wsparli finansowo leczenie Frania - mówi Dorota Michalak, mama chłopca. - W ciągu roku jeździmy na cztery turnusy rehabilitacyjne, a koszt jednego to około 5 tysięcy złotych.

  8-latek z Brzeg urodził się w zamartwicy, z niedotlenieniem i infekcją, cały czas walczy z ciężkimi chorobami. Cierpi na padaczkę przeszedł operację usunięcia guza mózgu. Chłopczyk ma też wodogłowie pokrwotoczne i wszczepioną zastawkę. Jest pod opieką lekarzy specjalistów i wymaga stałej, intensywnej rehabilitacji czy sprzętu ortopedycznego.

  Terapia chłopczyka przekracza możliwości finansowe jego rodziców, dlatego został on podopiecznym Fundacja im. Julki Bonk „Walcz o mnie” - www.walczomnie.pl.

  - Część dochodu z gali zostanie przeznaczona również na rzecz opolskich hospicjów - Betanii oraz Domowego Hospicjum dla Dzieci - mówi Andrzej Hawryluk, szef Hawi Racing Team, organizator gali.

  Opolska Gala Żużla na Lodzie odbywa się po raz czternasty, a dzięki kibicom udało się pomóc 22 chorym osobom. Jedną z nich jest Kamila Chamielec, dziś 14-letnia dziewczyna z sukcesami trenująca łyżwiarstwo figurowe.

  Dziesięć lat temu potrzebowała jednak pomocy i to dla niej zbierano fundusze podczas czwartej edycji Opolskiej Gali Żużla na Lodzie. Kamila oczywiście wystąpiła na sobotniej gali.

  Na tegorocznej imprezie nie brakuje wyścigów żużlowców, którzy ścigają się po lodowej tafli opolskiego Toropolu, można podziwiać też pokazowe jazdy samochodów rajdowych, motocykli enduro, a ciekawostką są wyścigi quad speedwaya, jednej z najmłodszych dyscyplin motorowych. Rywalizacja w tej konkurencji toczy się wg zasad sportu żużlowego.

  - Zaprosiliśmy też młodych sportowców, którzy stawiają pierwsze kroki w sportach motorowych - dodaje Hawryluk. - To m.in. dzieci z toruńskiej i rybnickiej szkółki motocyklowej.

  Na torze pokazał się m.in. 10-letni Seweryn Gazda - nadzieja - jak piszą organizatorzy - polskiego sportu motocyklowego. Chłopiec, pomimo młodego wieku, ma za sobą starty w licznych zawodach motocrossowych, super enduro i cross country.

  Patronat honorowy nad imprezą objęli: marszałek województwa oraz prezydent Opola.

  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!