XXI Opolskie Dni Osób Niepełnosprawnych i Jarmark Niezwykłości na Placu Wolności w Opolu

Łukasz Biernacki
W czwartek (08.09) na Placu Wolności w Opolu rozpoczęły się XXI Opolskie Dni Osób Niepełnosprawnych, w tym roku połączone także z Jarmarkiem Niezwykłości.

Uroczysta inauguracja wydarzenia odbyła się o godzinie 12:00. Wtedy to prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski oficjalnie przekazał klucze do miasta Pani Danucie Galinieckiej, głównej organizatorce imprezy.

Opolskie Dni Osób Niepełnosprawnych już od 21 lat zrzeszają osoby niepełnosprawne z Opolszczyzny. Na święto niepełnosprawnych do Opola przybyły reprezentacje z czterdziestu jeden Domów Pomocy Społecznej i Domów Dziennego Pobytu z całego województwa.

- Cieszy to, że z roku na rok tych osób jest coraz więcej. Jest to promocja osób niepełnosprawnych, a społeczeństwo „zdrowe” to bardzo pozytywnie odbiera. - mówi Czesław Smyk, sekretarz wojewódzkiego towarzystwa walki z kalectwem, jeden z organizatorów.

Dla uczestników imprezy zorganizowane zostały liczne aktywności i atrakcje. Na scenie na placu wolności odbywały się występy zespołów z udziałem niepełnosprawnych muzyków, a w Zespole Szkół Specjalnych przeprowadzono spartakiadę osób niepełnosprawnych.

Warto podkreślić, że Opolskie Dni Osób Niepełnosprawnych to jedno z największych tego typu wydarzeń w całej Polsce. Święto trwać będzie do piątkowego wieczoru.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska