Z Opola do Wiednia, Budapesztu i Berlina. PKP Intercity...

  Z Opola do Wiednia, Budapesztu i Berlina. PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy na sezon 2018/2019 dla woj. opolskiego

  Materiał informacyjny PKP

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Z Opola do Wiednia, Budapesztu i Berlina. PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy na sezon 2018/2019 dla woj. opolskiego
  1/4
  przejdź do galerii
  Dodatkowe połączenia do Warszawy, nowy pociąg NightJet umożliwiający dojazd m.in. do stolicy Niemiec – to najważniejsze zmiany dla województwa opolskiego w nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity, który zacznie obowiązywać 9 grudnia 2018 r.
  PKP Intercity wprowadzi więcej pociągów kursujących między Opolem a Warszawą, by zapewnić mieszkańcom Opolszczyzny dogodny dojazd do stolicy. W nowym rozkładzie jazdy przewoźnik wprowadzi pociąg IC NightJet relacji Wiedeń/Budapeszt – Wrocław – Berlin, który umożliwi dzienny dojazd do Berlina oraz nocny do Wiednia, Bratysławy i Budapesztu. Po stronie polskiej zatrzyma się m.in. na stacji Opole Główne, a także Wrocław Główny, Kędzierzyn-Koźle i Racibórz.

  Podróż warto planować z wyprzedzeniem

  Osoby, które planują podróże z wyprzedzeniem, mogą liczyć na atrakcyjne oferty promocyjne. Super Promo to pula najtańszych biletów obowiązujących w pociągach ekspresowych – EIP (Pendolino) oraz EIC. Oferta Promo pozwala korzystać z pociągów ekspresowych w cenie połączeń ekonomicznych, czyli nawet o 55 proc. niższej od ceny bazowej.

  Po wyczerpaniu puli najtańszych biletów PKP Intercity proponuje zniżki w ofercie Wcześniej. Obejmuje ona wszystkie kategorie pociągów i obowiązuje na dowolnie wybranych trasach. W zależności od terminu zakupu biletu automatycznie naliczany jest rabat w wysokości 30, 20 lub 10 proc. Oferta obowiązuje do 7 dni przed wyjazdem. Z Opola do Warszawy można podróżować już za niecałe 60 zł.

  Podróże weekendowe i rodzinne mogą być tańsze

  Oferta weekendowa umożliwia wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu. Bilet weekendowy obowiązuje od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Cena Biletu Weekendowego w drugiej klasie wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Z Biletem Weekendowym MAX za 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity.

  PKP Intercity ma także ofertę dla rodzin. Podróżujący w grupie liczącej od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia, mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Dzięki tej ofercie wszyscy pasażerowie otrzymają 30-procentową zniżkę.

  Szczegółowe informacje dla pasażerów

  Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.).


  ………………………………………………………………………………………………………………………………
  PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który łączy centra dużych miast oraz popularne ośrodki turystyczne w kraju, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie. Każdego dnia uruchamia około 360 pociągów oraz realizuje największy w historii Spółki program inwestycyjny w tabor i zaplecza techniczne. W ramach strategii taborowej „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” Spółka wyda ok 7 mld zł na wyższy komfort pasażerów. W ramach strategii Spółka kupi i zmodernizuje wagony, lokomotywy, składy zespolone oraz przebuduje stacje postojowe. Po zakończeniu programu pociągi PKP Intercity będą zestawione w blisko 80 proc. z nowego lub zmodernizowanego taboru.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo