Z powodu pandemii zamyka się sekcja karate w Zdzieszowicach. W ciągu 15 lat wyszkoliła wiele znakomitych zawodników

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Przez wiele lat klub wyszkolił ogromną liczbę zawodników, którzy reprezentowali miasto i gminę Zdzieszowice na zawodach rangi europejskiej, międzynarodowej i ogólnopolskiej.
Przez wiele lat klub wyszkolił ogromną liczbę zawodników, którzy reprezentowali miasto i gminę Zdzieszowice na zawodach rangi europejskiej, międzynarodowej i ogólnopolskiej. Akademia Sztuk Walki PAPON Team
Oddział Akademii Sztuk Walki PAPON Team w Zdzieszowicach cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z miasta i okolic. Na treningi karate uczęszczały dzieci i młodzież, a nawet ich rodzice. Po piętnastu latach funkcjonowania sekcja karate zostanie jednak zamknięta.

- Powodem zamknięcia oddziału jest pandemia i problem z wynajęciem sali w naszej gminie - tłumaczy Arkadiusz Małachowski, asystent trenera w Akademii Sztuk Walki PAPON Team.

Otwarta pozostaje jedynie sekcja fitness z elementami karate i samoobrony. Treningi odbywają się jednak w jednej z OSP poza miastem, ponieważ jakiś czas temu oddziałowi również odmówiono wynajmu jakiejkolwiek sali.

- A klub realizował swoje główne założenia przez te wszystkie lata z ogromnym powodzeniem. Ponadto cyklicznie można było wziąć udział w zajęciach zumby, brazylijskiego jiu-jitsu czy wing tsun kung fu - wylicza Małachowski.

Akademia była prawdziwą kuźnią talentów. Niewątpliwie największym sukcesem w historii klubu jest Indywidualne Mistrzostwo Europy Olivera Siekierki z Rozwadzy, który swój tytuł zdobył w Hiszpanii w 2012 roku. Najlepsi zawodnicy Akademii byli wielokrotnie członkami Kadry Narodowej Polski.

Przez wiele lat klub wyszkolił ogromną liczbę zawodników, którzy reprezentowali miasto i gminę Zdzieszowice na zawodach rangi europejskiej, międzynarodowej i ogólnopolskiej.

- Sensei Paweł Papoń przykładał w klubie ogromną wagę do tego, by sport przynosił wiele radości i satysfakcji jego podopiecznym, ale również by uczył pokory, skromności i szacunku do drugiego człowieka, a to wartości deficytowe w dzisiejszych czasach. Dzięki charyzmie miał ogromny posłuch wśród dzieci i młodzieży i cieszył się dużym autorytetem co nie jest dziś częste - podkreśla Arkadiusz Małachowski.

Na koniec zwraca uwagę, że takich miejsc nie powinno się zamykać, ponieważ dają dzieciom i młodzieży cel, podnoszą poczucie własnej wartości, pomagają przezwyciężyć słabości i ograniczenia oraz dają poczucie przynależności.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska