Za nami już pierwsza edycja Kozłowickiego Crossu. Zobacz, jak on wyglądał na zdjęciach

Na uczestników I Kozłowickiego Crossu czekała naprawdę wymagająca trasa.
Na uczestników I Kozłowickiego Crossu czekała naprawdę wymagająca trasa. Laicoti Joanna Hęcińska fotografia/Asia i Piotr
Setka biegaczy ukończyła pierwszą edycję Kozłowickiego Krossu - biegu na dystansie 6 km, który odbywał się w lesie w Kozłowicach (gmina Gorzów Śląski). Sprawdźcie na zdjęciach, jak wyglądał on od kulis.

Zwycięzcą okazał się Damian Sowa z klubu Falstart Rudniki, który trudną, pagórkowatą trasę biegu, w bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych, pokonał w czasie 31 minut i 59 sekund. Drugie miejsce zajął Łukasz Smużny (Kat Cross Wałbrzych), z czasem 32 minut i 9 sekund. Na najniższym stopniu podium finiszował natomiast Jacek Babiarz Kluczborka (33 minuty i 45 sekund).

Wśród kobiet pierwsza na metę dotarła Dorota Bryda, reprezentująca klub Eurodent Łosiów (czas 39 minut i 27 sekund). Druga była Wiktoria Osyra (Falstart Rudniki - 40 minut i 5 sekund), a trzecia Joanna Idziak z miejscowości Kowale (43 minuty i 58 sekund).