Za nami mistrzostwa kraju juniorów w pływaniu

Mikołaj Kempa dwa razy płynął w finale i w obu przypadkach zajął 6. miejsce.
Mikołaj Kempa dwa razy płynął w finale i w obu przypadkach zajął 6. miejsce. archiwum prywatne
Trzy dni na pływalni „Wodna Nuta” w Opolu trwały mistrzostwa Polski juniorów do lat 18. Wystąpiło na nich pięcioro reprezentantów Opolszczyzny.

Trudno było spodziewać się medali w występach przedstawicieli naszych klubów. Choćby z tego powodu, że w większości są oni z rocznika 1999, a na mistrzostwach najstarszym był 1998. W przyszłym roku będą oni mogli jeszcze startować w kategorii.

Spodziewać się jednak można było miejsc w finałach i ten cel udało się osiągnąć. Monika Skorupa (Vega Dobrodzień) oraz Marta Nowak i Mikołaj Kempa (oboje MMKS Kędzierzyn-Koźle) po dwa razy byli w finałach zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce w kraju, więc ich występ można uznać za bardzo przyzwoity.

Kempa dwukrotnie był szósty. Taką lokatę zajął na 200 metrów stylem motylkowym i 400 m stylem zmiennym. Ponadto był 15. na 200 m stylem zmiennym i 400 m dowolnym. Specjalizująca się w stylu klasycznym Nowak była 6. na 200 m oraz 9. na 100 m. W finale B płynęła na 50 m i ostatecznie na nim zajęła 13. pozycję. Na pięciu dystansach wystąpiła Skorupa. Była 7. na 200 m grzbietem i 8. na 200 m stylem zmiennym. Poza tym zajęła 11. lokatę na 100 m grzbietem, 13. na 100 m motylkiem i 14. na dystansie o połowę krótszym tym samym stylem.

Rok starsza od pozostałych naszych reprezentantów Marta Hasny (Zryw Opole) trzy razy płynęła w finale B. Była 11. na 200 m motylkiem, 12. na dystansie o połowę krótszym tym samym stylem i 17. na 200 m stylem zmiennym. Jakub Wasiuk (MMKS Kędzierzyn-Koźle) najlepiej wypadł z kolei na 1500 m stylem dowolnym. Zajął 18. pozycję.

Ogółem w zawodach wzięło udział 330 osób ze 107 klubów z całego kraju. Klubową klasyfikację medalową wygrał Wodnik Radom przed Kormoranem Olsztyn.