Targi nto - nowe

Zabawy z angielskim

Jan
Uczniowie gimnazjum nr 1 unowocześnili bajkę o Kopciuszku. Na zdjęciu bal u króla.
Uczniowie gimnazjum nr 1 unowocześnili bajkę o Kopciuszku. Na zdjęciu bal u króla.
Uczestnicy przeglądu teatrów obcojęzycznych musieli wykazać się nie tylko zdolnościami aktorskim i perfekcyjnym angielskim.

Wczoraj w V Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Obcojęzycznych w Opolu wzięło udział 30 grup teatralnych reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja. Wszystkie spotkały się w auli gimnazjum nr 1 po to, by walczyć o tytuł najlepszej. Liczyły się nie tylko zdolności sceniczne i pomysł na scenariusz młodych twórców teatralnych, ale również ich umiejętności językowe.

- To wszystko jest bardzo ważne, ale nam chodzi przede wszystkim o to, by zachęcić uczniów do zabawy obcym słowem - mówi Jolanta Frączkowska, nauczycielka PG nr 1 i organizatorka imprezy.
Wszyscy aktorzy prawie do perfekcji doprowadzili swoje umiejętności językowe.
- Czasem łapię się na tym, że myślę po angielsku - mówi Agnieszka Pulnar, uczennica klasy III z PG nr 1.
Na scenie można było zobaczyć unowocześnioną bajkę o Kopciuszku i fragment lekcji w amerykańskiej szkole.

Szóstoklasiści górą
Joanna Witkiewicz, Marta Konik i Magda Witkiewicz, reprezentantki szkoły podstawowej nr 2, wywalczyły pierwsze miejsce w V Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Obcojęzycznych. W ich wykonaniu można było zobaczyć sztukę pod tytułem "Wizyta u lekarza". Pracowały nad nią od kilku miesięcy. Wszystkie doskonale opanowały język angielski, uczą się go od I klasy. Na zajęciach szkolnego teatrzyku spotykają się raz w tygodniu. Potem, w domach ćwiczą wymowę, mimikę twarzy, dykcję i akcent. - To dla nas przede wszystkim dobra zabawa - mówi Marta.

Uważam, że granie w języku angielskim bez jego dokładnej znajomości nie byłoby możliwe. Tu ważny jest akcent, którego na pamięć nie można się nauczyć - mówi Joanna Witkiewicz, uczennica SP nr 2.
Większość scenariuszy, na podstawie których przygotowano inscenizacje, opracowali sami uczniowie.

- Najpierw zbieramy się w jednej klasie i szukamy pomysłu na przedstawienie. Kiedy jest już pomysł, to wystarczy tylko napisać scenariusz, podzielić się rolami i można zacząć próby. Trzeba jeszcze przygotować kostiumy i można startować - opowiada Tomasz Michael, uczeń PG nr 1.
Jury miało ciężki orzech do zgryzienia - musiało jednak wyłonić najlepszych. Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęli reprezentanci SP nr 2. W gronie gimnazjalistów najlepsi byli uczniowie PG nr 1.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska