Zabiegają o kolejne dofinasowania

Materiał partnera zewnętrznego
Podczas spotkania podpisane zostały deklaracje o partnerstwie do dalszych wnioskowanych projektów, które przeprowadzi gmina Krapkowice.
Podczas spotkania podpisane zostały deklaracje o partnerstwie do dalszych wnioskowanych projektów, które przeprowadzi gmina Krapkowice.
Rewitalizacja wspólnych projektów transgranicznych z udziałem środków pozyskiwanych przez "Euroregion Pradziad" były tematem spotkania zastępcy burmistrza Krapkowic Arnolda Joszko z Lubomirem Žmolikiem, starostą Obce Lipová-lázně w Czechach, w partnerskim mieście Krapkowic.

Wtrakcie wizyty pracownicy odpowiedzialni w gminie za realizację projektów zagranicznych omówili szczegóły, a także ustalili harmonogramy kolejnych projektów dotyczących integracji mieszkańców obu miast oraz promocji gmin i ich walorów po obu stronach granicy.

Wspólne rozmowy zakończyły się bardzo owocnie, podpisane zostały bowiem stosowne deklaracje o partnerstwie do dalszych wnioskowanych projektów, które w całości przeprowadzi gmina Krapkowice. Pozyskiwanie dodatkowych funduszy to zdecydowanie istotna sprawa, aby urozmaicić ofertę kulturalną oraz rekreacyjno-turystyczną dla mieszkańców obu gmin, ale także znacząco odciążyć budżet Gminy.

Jednym z potwierdzonych już wspólnych projektów będzie „Polsko-Czeski Festiwal Smaków i Tradycji”, na który gmina Krapkowice pozyskała dofinansowanie w wysokości 17 345 EURO (ponad 83.000 zł).

Warto wskazać, że w tym samym IX naborze do Funduszu Mikroprojektów Euroregionu wpłynęły 34 propozycje projektowe po stronie polskiej oraz 9 propozycji po stronie czeskiej.

Obradujący niedawno w Rýmařovie Euroregionalny Komitet Sterujący zdecydował o dofinansowaniu 30 polskich projektów na wartość przekraczającą 770 000 EUR oraz 8 czeskich projektów na wartość około 201 000 EUR.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie