Zabójcza końcówka w wykonaniu MKS-u

Mariusz Matkowski
Tomasz Kazimierowicz, zdobył bramkę na 2-0
Tomasz Kazimierowicz, zdobył bramkę na 2-0 Mariusz Matkowski
I-ligowiec z Kluczborka zdobył bramki w ostatnich pięciu minutach spotkania w Ostrowcu Świętokrzyskim i pokonał 2-0 KSZO.

KSZO Ostrowiec Św. - MKS Kluczbork 0-2 (0-0)
0-1 Sobota - 85., 0-2 Kazimierowicz - 89.
KSZO: Wróbel - Szymoniak, Kardas, Skórnicki, Matuszczyk - Frańczak (69. Kajca), Sobczyński, Wtorek (77. Persona), Robaszek - Kanarski (58 Kanarski), Folc.
MKS: Stodoła - Orłowicz, Odrzywolski, Jagieniak, Stawowy - Niziołek (84. Szczepaniak), Glanowski (78. Adamczyk), Kazimierowicz, Nitkiewicz - Sobota, Tuszyński (75. Półchłopek).
Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte karki: Frańczak - Jagieniak. Czerwona kartka: Skórnicki (57.). Widzów 1000.

W pierwszej połowie to gospodarze byli stroną dominującą, a MKS ograniczał się do kontrataków. Po nich minimalnie spudłował Tuszyński, a Sobota trafił w słupek. Jednak goście byli groźniejsi, a swoich okazji nie wykorzystali Folc, Sobczyński i Robaszek (poprzeczka). Miejscowi w 8.min zdobyli nawet gola, ale sędzia odgwizdał faul jednego z ich piłkarzy.

Druga połowa rozpoczęła się od czerwonej kartki dla Skórnickiego, a MKS zwietrzył swoją szansę i zaczął atakować. Ale bliżej gola znów było KSZO, a Robaszek po raz drugi trafił w poprzeczkę. Wreszcie w 85. min Adamczyk zagrał do Soboty, a ten nie dał szans Wróblowi. Za chwilę po podaniu Szczepaniaka w doskonałej sytuacji znalazł się Kazimierowicz. Pomocnik MKS nie zmarnował okazji i MKS wygrywał 2-0.