Zabytki w powiecie kluczborskim zwiedzaj ze smartfonem

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Kościół drewniany w Komorznie.
Kościół drewniany w Komorznie. Monika Kluf
Powiat kluczborski oznakował znakami QR zabytki wpisane do rejestru. Dzięki temu za pomocą smartfonu każdy turysta przeniesie się na stronę internetową, gdzie ma opis zabytku, a także informacje o bazie noclegowej, gastronomicznej i innych atrakcjach.

Oznakowane kodami QR zostały wszystkie kościółki drewniane, stanowiące jedną z największych atrakcji turystycznych powiatu kluczborskiego.

Każdy turysta może zeskanować swoim smartfonem tzw. kod QR. Połączy się ze stroną internetową, na której znajdzie informację na temat kościoła, który widzi przed sobą. Pozna historię, informacje o wystroju kościoła włącznie z fotografiami.

- Smartfon sprawdza się w roli przewodnika zarówno wtedy, gdy kościół jest zamknięty, jak i wówczas, gdy jest otwarty, ale nie ma komu oprowadzić po jego wnętrzu i opowiedzieć historię zabytku czy pokazać godne uwagi detale - mówi Monika Kluf, rzecznik starostwa powiatowego w Kluczborku.

Trzeba mieć oczywiście dostęp do Internetu, ale w powiecie kluczborskim niemal wszędzie jest zasięg sieci komórkowej.

Strona z informacjami o zabytkach jest opracowana w języku polskim i niemieckim. Docelowo ma też być w języku angielskim.

Turysta znajdzie też informacje o bazie noclegowej: hotelach, pensjonatach, o gospodarstwach agroturystycznych, obiektach sportowych. Opracował ją Wojciech Bobrowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska