Zaczęły się międzynarodowe mistrzostwa Polski w badmintonie

Redakcja
Angelika Węgrzyn, zawodniczka Technika startowała w kwalifikacjach, w których odniosła dwa zwycięstwa: 2-1 z Dorotą Grzejdak i 2-0 z Ewą Piotrowską i awansowała do turnieju głównego.
W Warszawie rozegrano kwalifikacje oraz pierwszą rundę turnieju głównego.

Nasz główny faworyt, Przemysław Wacha z Głubczyc, w I rundzie potrzebował ledwie 17 minut, by w dwóch setach pokonać Belga Loica Devry. Dziś zmierzy się z Bułgarem Borisem Kessovem.

W II rundzie jest też Rafał Hawel z Technika, który także w dwóch setach pokonał Chorwata Zvonimira Hoelblinga. Dziś zmierzy się z reprezentantem Rosji Władymirem Iwanowem.

Wczoraj bardzo pracowity dzień miała Angelika Węgrzyn. Zawodniczka Technika startowała w kwalifikacjach, w których odniosła dwa zwycięstwa: 2-1 z Dorotą Grzejdak i 2-0 z Ewą Piotrowską i awansowała do turnieju głównego. Późnym popołudniem w I rundzie zmierzyła się z koleżanką klubową Anetą Wojtkowską i wygrała w dwóch setach do 14 i 12. Dzisiaj, w II rundzie turnieju zagra z Gustianą Sari Megawti z Indonezji.
Przez eliminacje przeszedł też junior Technika Patryk Szymoniak, wygrywając dwa zacięte mecze (po 2-1) z Piotrem Kowenickim i Mateuszem Dynakiem. Jednak w turnieju głównym od razu wpadł na turniejową "dwójkę", Duńczyka Jana Ole Jorgensena, przegrywając po walce w dwóch setach 14:21 i 18:21.
W I rundzie inny junior Technika Przemysław Urban przegrał w dwóch setach z olimpijczykiem z Pekinu Estończykiem Raulem Mustem. Taki sam los spotkał Adriana Dziółko z UKS 15 Kędzierzyn-Koźle, który w takim samym stosunku uległ reprezentantowi Izraela Mishy Zilbermanowi. Dziółko jeszcze dziś zagra, ale w mikście. Wczoraj w parze z Ukrainką Julią Kazarinową pokonali niemiecki mixt 2-0.
Z rywalizacji odpadł już Maxime Mora, który w rozgrywkach ligowych reprezentuje Technika Głubczyce. Francuz w I rundzie przegrał 1-2 z Japończykiem Riichim Takieshitą.

Do II rundy gry podwójnej awansowały też teamy, w których są zawodnicy Technika: Agnieszka Wojtkowska w parze z reprezentantką SKB Suwałki Małgorzatą Kurdelską oraz Wojciech Szkudlarczyk gra w parze z Adamem Cwaliną z Suwałk to kandydaci do miejsca na podium. I rundę przeszli też w swoich parach: Natalia Pocztowiak, Aleksandra Walaszek, Węgrzyn, Szymoniak, Szkudlarczyk z Agnieszką Wojtkowską oraz Katarzyna Macedońska.