Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 2-0

Odra uległa w Sosnowcu drużynie Zagłębia.
Odra uległa w Sosnowcu drużynie Zagłębia. fot. Sławomir Mielnik/Archiwum
Odra Opole przegrała mecz w Sosnowcu. Zobacz, jak grali nasi. Minuta po minucie.

W ekipie Zagłębia zabrakło sześciu podstawowych zawodników. Za kartki muszą pauzować: bramkarz Boris Peskovic, najlepszy strzelec Marcin Folc i Admir Adżem. Kontuzje leczą natomiast: Daniel Treściński, Dawid Topolski i Hadis Zubanovic.

- Nasz przeciwnik ma bardzo szeroką i wyrównaną kadrę, w której zmiennicy nie są wcale słabsi - twierdzi Witold Mroziewski, trener Odry. - Nie przez przypadek zajmują drugie miejsce. Jeśli chcemy liczyć na dobry wynik, to musimy myśleć tylko o naszej grze. Na szczęście nie mamy problemów kadrowych.

W Odrze wykluczony jest tylko występ kontuzjowanego Tomasza Nakielskiego. Nie zagra on już do końca sezonu, a dobrą wiadomością jest to, że wznowił, na razie bardzo delikatne, treningi.

W celu odświeżenia relacji, należy wcisnąć F5.

Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole

2-0 (0-0)

KONIEC MECZU.

1-0 Prymula - 55.
2-0 Lachowski - 90.

Zagłębie: Gąsiński - Mierzejewski (56. Lachowski), Kościukiewicz, Skrzypek (67. Bensz), Kłoda - Prymula (71. Bednar), Berensztajn (kapitan), Piątkowski, Hosic - Marek, Paczkowski. Trener Robert Moskal.
Odra: Feć - Orłowicz (43. Paciorek), Zitka, Ganowicz (kapitan), Janicki - Błażejewski, Copik (78. Kubik), Tracz, Surowiak (67. Kochanowski) - Enyinnaya, Feliksiak. Trener Witold Mroziewski.

Sędziuje Włodzimierz Bartos z Łodzi. Widzów 5 000 (w tym 400 z Opola).

1' - sędzia gwiżdże po raz pierwszy, rozpoczyna Zagłębie.

3' - groźnie szarżował Krystian Prymula, lecz w ostatniej chwili został powstrzymany przez Tomasza Copika.

5' - Sosnowiczanie znów atakują. Jednak Marcin Feć na szczęście dla opolan uprzedził Piątkowskiego.

7' - faul Marka Tracza na Jacku Berensztajnie w środku boiska, za co zawodnik Odry zobaczył żółtą kartkę.

9' - zarysowuje się przewaga Zagłębia, kolejna akcja prawą stroną boiska, jednak dośrodkowanie Piątkowskiego wybija Ganowicz. Sympatycy obu drużyn głośno dopingują swoje drużyny.

12' - Krystian Prymula w asyście naszego obrońcy oddał strzał, jednak Marcin Feć był na posterunku.

14' - akcja Odry, Marcel Surowiak szarżował lewą stroną boiska, jednak jego podanie do Hugo było za lekkie.

17' - pierwszy rzut rożny w tym meczu, jednak Zagłębie nie wykorzystuje szansy. Adam Orłowicz wybija piłkę.

19' - kontratak Zagłębia, jednak na posterunku był Ilia Zitka, który zakończył akcję sosnowiczan. Chwilę później na spalonym Prymula.

21' - tempo meczu spadło, obecnie gra przeniosła się na środek pola. Dużo błędów z obu stron.

22' - Krzysztof Janicki faulowany na połowie Odry, przy linii końcowej boiska. Ten sam los spotkał Marcela Surowiaka, tym razem w środku pola.

24' - z 18. metrów strzelał Dawid Skrzypek, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką Fecia.

25' - kolejny rzut rożny dla miejscowych po tym jak Ganowicz wybił piłkę za linię końcową. Po wrzutce Berensztajna groźnie pod bramką Odry, lecz Zitka wybił piłkę głową i Odra rozpoczęła kontratak, jednak Artur Błażejewski został powstrzymany.

30' - piłkę w pole karne Zagłębia wrzucał Orłowicz, tam był Enyinnaya, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

31' - tym razem na spalonym Jarosław Piątkowski, najgroźniejszy póki co zawodnik gospodarzy.

32' - nieudana wrzutka Marka Tracza do Hugo.

33' - Ilia Zitka dał się wyprzedzić Arkadiuszowi Kłodzie, który dośrodkował w pole karne Odry. Tam na 5. metrze stał Krystian Prymula, jednak jego strzał na szczęście dla opolan poszybował wysoko nad bramką.

34' - podanie Feliksiaka do Tracza, który próbował szczęścia z 25. metrów, jednak jego uderzenie przeleciało metr nad poprzeczką.

36' - trzeci rzut rożny dla sosnowiczan. Adam Orłowicz zmuszony zejść z boiska, gdyż ucierpiał w starciu z rywalem.

38' - strzelał Mierzejewski z 25. metrów, jednak ponownie nad bramką. Orłowicz wraca na boisko.

40' - niecelny strzał Piątkowskiego z dystansu.

41' - groźnie Odra, Marek Tracz strzelał z 22. metrów, piłka po rykoszecie mogła zaskoczyć Gąsińskiego. Ten jednak bardzo dobrze interweniował i wybił piłkę na róg.

42' - Zagłebie groźnie atakuje. Znakomity strzał Piątkowskiego, Marcin Feć rozpaczliwie interweniował, na szczęście piłka minęła spojenie słupka z poprzeczką.

43' - Adam Orłowicz jednak zmuszony jest opuścić boisko. W jego miejsce na placu gry pojawił się Grzegorz Paciorek. Marcel Surowiak przeszedł z lewej pomocy na prawą obronę, a Paciorek zastąpił Surowiaka na skrzydle.

45' - Tomasz Copik zagrał głową do Hugo, który z 12. metrów uderzył minimalnie obok słupka. Była to najlepsza okazja do zdobycia bramki przez Odrę w tej części gry. Sędzia doliczył 2. minuty.

45' + 1 - faul Surowiaka w środku boiska, jednak bez konsekwencji kartkowej.

45' + 2 - koniec I. połowy meczu. 0-0.

Strzały (celne): Zagłebie - 6 (1), Odra - 3 (1)
Rzuty rożne: Zagłebie - 3, Odra - 1
Spalone: Zagłębie - 4, Odra - 1
Faule: Zagłębie - 8, Odra - 12

Mecz nie stoi na najwyższym poziomie, obydwa zespoły miały po dwie doskonałe okazje do zdobycia bramki. W drużynie Zagłębia szczególnie niebezpieczny jest prawy pomocnik Jarosław Piątkowski. Gospodarze przeważają, ale nasi piłkarze mogli w końcówce pierwszej odsłony dwukrotnie ich skarcić. Hugo zabrakło jednak kilku centymetrów aby piłka wpadła do siatki, a strzał Tracza znakomicie obronił Gąsiński.
46' - drugą połowę rozpoczyna Odra. Obie ekipy wyszły w tym samym ustawieniu, nie licząć przymusowej zmiany Orłowicz - Paciorek.

48' - Tomasz Feliksiak faulowany 17. metrów od bramki Zagłębia, rzut wolny dla Odry, lecz Artur Błażejewski uderzył prosto w mur.

51' - Walka w środku pola, faulowany Błażejewski.

55' - GOL DLA ZAGŁĘBIA. Prymula w znakomitej sytuacji, ale jego strzał odbija Feć. Sosnowiczanin przyjmuje piłkę, próbuje przejść Fecia, który zdaniem sędziego fauluje napastnika Zagłębia. Efekt: rzut karny i żółta kartka dla naszego bramkarza. Po chwili Marcin Feć broni wspaniale karnego, piłka wychodzi na róg. Piłka wrzucona prosto na nogę Prymuli, który tym razem trafił do siatki. 1-0 dla Zagłębia.

56' - zmiana u gospodarzy. Za Adriana Mierzejewskiego wchodzi Marcin Lachowski.

57' - z rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Tracz, tam głową próbował Ganowicz, jednak posłał futbolówkę nad bramką.

59' - żółta kartka dla Dawida Skrzypka za dyskusję z sędzią.

61' - zawodnicy porzucili na chwilę grę w piłkę i zajęli się bójką między sobą. Wybuchła awantura, podczas której bramkarz Zagłębia uderzył pięścią Łukasza Ganowicza. Sędzia ukarał Łukasza Ganowicza, Artura Błażejewskiego (obaj Odra) oraz Jarosława Piątkowskiego żółtymi kartkami, natomiast bramkarz Zagłębia, Szymon Gąsiński zobaczył czerwoną kartkę.

67' - z boiska w drużynie Zagłebia schodzi Dawid Skrzypek, a w jego miejsce pojawił się rezerwowy golkiper, Adam Bensz. W Odrze natomiast za Marcela Surowiaka wszedł Grzegorz Kochanowski. Po sześciu minutach piłkarze wznowili grę.

70' - Tomasz Feliksiak z 15. metrów próbował lobować bramkarza Bensza, jednak trafił w poprzeczkę.

71' - zmiana w Zagłębiu, za Krystiana Prymulę wchodzi Vladimir Bednar.

73' - rzut rożny dla Odry, bramkarz Zagłębia wybija jednak na róg. Ponowny róg kończy się zamieszaniem pod bramką. Jednak od bramki rozpoczną gospodarze.

78' - zmiana w Odrze. Za Tomasza Copika wchodzi Łukasz Kubik.

80' - Błażejewski do Feliksiaka, który podał wzdłuż linii do Hugo, który niestety nie zdołał dojść do tego zagrania.

82' - Enyinnaya zagrywa do Kochanowskiego, który był atakowany przez graczy z Sosnowca, jednak zdołał z 8. metrów oddać strzał - niecelny.

83' - Marcin Lachowski próbował szczęścia, jednak jego uderzenie z 20. metrów przelatuje obok słupka.

85' - Enyinnaya ponownie próbuje pokonać golkipera gospodarzy, jednak jego uderzenie mija bramkę.

87' - Odra próbuje jeszcze doprowadzić do remisu, jednak sosnowiczanie bronią się skutecznie.

88' - strzał Marka Tracza z 20. metrów ku rozpaczy kibiców z Opola znów przelatuje nad poprzeczką.

90' - sędzia doliczył 4. minuty do regulaminowego czasu gry. Odra wykonywała rzut rożny z około 27. metrów po faulu na Błażejewskim. Tracz wrzucił piłkę w pole karne, jednak Feliksiak był na pozycji spalonej.

90' + 1 - GOL DLA ZAGŁĘBIA. Rzut wolny dla Zagłębia wykonywał Berensztajn. Uderzył mocno, Feć odbił piłkę, jednak na miejscu był Lachowski, który trafił do siatki. 2-0 dla Zagłębia.

90' - 3 - Marek Tracz faulowany 16. metrów od bramki strzeżonej przez Bensza. Sam poszkodowany uderzył nad poprzeczką. KONIEC MECZU, Zagłebie pokonało Odrę 2-0.

Strzały (celne): Zagłebie - 13 (6), Odra - 11 (1)
Rzuty rożne: Zagłebie - 5, Odra - 3
Spalone: Zagłębie - 4, Odra - 2
Faule: Zagłębie - 16, Odra - 17

Mecz wyrównany w drugiej połowie. Odra grając w przewadze próbuje zdobyć bramkę, jednak chwila nieuwagi w polu karnym i to rywal pieczętuje zwycięstwo. Zagłębie wygrało zasłużenie i jest na dobrej drodze do ekstraklasy.