Zakaz przemieszczania się w sylwestra 2020. Czy będzie można jechać samochodem? Są wyjątki!

Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
W sylwestrową noc, od godz. 19.00 31 grudnia 2020 r. do godz. 6.00 1 stycznia 2021 r. wprowadzono "godzinę policyjną". W tym czasie nie można się przemieszczać. Są jednak cztery sytuacje wyjątkowe, które pozwalają przemieszczać się w czasie "godziny policyjnej". Znajdziesz je na kolejnych slajdach >>>
W sylwestrową noc, od godz. 19.00 31 grudnia 2020 r. do godz. 6.00 1 stycznia 2021 r. wprowadzono "godzinę policyjną". W tym czasie nie można się przemieszczać. Są jednak cztery sytuacje wyjątkowe, które pozwalają przemieszczać się w czasie "godziny policyjnej". Znajdziesz je na kolejnych slajdach >>>Łukasz Kaczanowski
Udostępnij:
W sylwestrową noc z 31 grudnia 2020 na 1 stycznia 2021 roku w godzinach od 19.00 do 6.00 w Polsce obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się. Czy w sylwestra będzie można jechać samochodem? Okazuje się, że zakaz nie obowiązuje wszystkich a od "godziny policyjnej" są wyjątki. Sprawdź koniecznie!

Zobacz wideo: Koncert sylwestrowy 2020/2021 online Opery Nova w Bydgoszczy

"Godzina policyjna" Sylwester 2020 - narodowa kwarantanna i zakaz przemieszczania się 31.12.2020-1.01.2021

Sylwester 2020 będzie inny niż wszystkie. Ze względu na pandemię koronawirusa, 31 grudnia wprowadzono obostrzenia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski na specjalnej konferencji zapowiedział m.in. wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się, które będą obowiązywać na przełomie 31 grudnia i 1 stycznia. Polski rząd apeluje, by w sylwestra zostać w domu i nie organizować imprez ani spotkań towarzyskich poza gronem domowników.

Sprawdź koniecznie

Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się.

Oznacza to, że nie wolno jechać samochodem na imprezę sylwestrową. Od tego zakazu są jednak cztery wyjątki. Czytaj o nich poniżej.

"Godzina policyjna" w sylwestra 2020. Czy w sylwestrową noc można będzie jechać samochodem?

W sylwestrową noc, od godz. 19.00 31 grudnia 2020 r. do godz. 6.00 1 stycznia 2021 r. wprowadzono "godzinę policyjną". W tym czasie nie można się przemieszczać. Są jednak cztery sytuacje wyjątkowe, które pozwalają przemieszczać się w czasie "godziny policyjnej". Znajdziesz je w poniższej galerii:

Policja nie ma sposobu na sprawdzenie, czy cel podróży, który podajemy, jest rzeczywiście prawdziwy. W noc sylwestrową działać będzie komunikacja miejska, jednak autobusem czy tramwajem również można przemieszczać się tylko w wyżej wymienionych celach - służbowych, działalności wolontariackiej, do lekarza, psychologa czy kościoła.

"Godzina policyjna" w sylwestra - jakie kary za złamanie zakazu przemieszczania się?

Za złamanie "godziny policyjnej" można zostać przez patrolujących funkcjonariuszy ukaranym mandatem w wysokości do 1000 zł. Mandatu można nie przyjąć. Wówczas sprawa zostanie skierowana do sądu, który rozstrzygnie, czy trzeba go zapłacić.

Mająca rozpocząć się po świętach narodowa kwarantanna to nie koniec. Premier Mateusz Morawiecki już zapowiada dalej idące ograniczenia. Mają dotyczyć m.in. ograniczeń w przemieszczaniu się. I to surowszych niż te, jakie obowiązywały wiosną.- Chciałbym bardzo mocno zaapelować, by zachowywać się tak, jakby była godzina policyjna - zwrócił się do Polaków premier Mateusz Morawiecki. - Tak jakby obowiązywały jeszcze dalej idące ograniczenia. Także w przemieszczaniu się - podkreślił. W rozmowie z Wirtualną Polską szef rządu zdradził, że trwają polityczne ustalenia dotyczące nowych przepisów ograniczających poruszanie się. W tych rozmowach uczestniczy także prezydent Andrzej Duda. Morawiecki dał do zrozumienia, że może chodzić właśnie o godzinę policyjną, która - w związku z pandemią koronawirusa - obowiązuje już np. we Francji. Jaki kolejne ograniczenia planuje rząd? Czy w Polsce zostanie ogłoszona godzina policyjna? Co z zapowiadanym powrotem dzieci do szkół? Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.Przejdź do kolejnego slajdu ---

Morawiecki: Zachowujmy się tak, jakby była godzina policyjna

Wideo

Materiał oryginalny: Zakaz przemieszczania się w sylwestra 2020. Czy będzie można jechać samochodem? Są wyjątki! - Gazeta Pomorska

Komentarze 34

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
G Kilorg

Po co wymyślać zakazy, nakazy, godziny policyjne skoro wczoraj policja nie potrafiła sobie poradzić z mieszkańcami: petard odpalono mnóstwo jeszcze na długo przed północą, natomiast o północy odpalono o wiele więcej petard, ogni sztucznych niż w roku ubiegły, a przecież nikt zdalnie tego nie odpalał tylko musiał wyjść z domu. Co na to nasza policja i straż miejska???

M
Mjm

Magda Wilk.....złam pierwsza zakaz i zdaje relację.

A
Artur Zalewski
21 grudnia, 23:29, edi:

To wszystko nie zgodne z prawem jest to co wymyślają te "mądre głowy". Nie przyjmować żadnych mandatów i normalnie funkcjonować:)

Prymitywie spod sokółki baw się nawet 3 dni przy zenkach i innych ulubionych "gwiazdach" ale w Białymstoku nie chcę ciebie widzieć

A
Abadon
21 grudnia, 08:27, Edek:

Rozumiem, że rząd chce dobrze, ale ukarać można tylko osobę winną, czyli popełniającą wykroczenie lub przestępstwo według zapisów prawa. Straszenie ludzi mandatami wystawionymi bez podstawy prawnej oraz - co gorsze - zmuszanie policjantów do nakładania takich mandatów, zakrawa na totalitaryzm. Jest to bardzo wadliwe prawnie.

21 grudnia, 11:21, Gość:

Rozporządzenie jest wystarczającym aktem prawnym.

21 grudnia, 11:28, gość:

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

21 grudnia, 13:06, Gość:

Ano na takiej że gdyby wprowadzono na podstawie ustawy to dla nas nic by się nie zmieniło nadal siedzielibyśmy w domach.

Natomiast koncerny zagraniczne wydrenowały by z naszego budżetu ogromne pieniądze.

Jakie rozwiązanie jest dla ciebie korzystne ?

21 grudnia, 17:03, gość:

Czekaj czekaj. Jeśli ogłosili by stan klęski to mogliby zakaz wprowadzić. Cieszę się że się z tym zgadzasz. To jest najważniejsze!

Teraz dalej, fakt zagraniczne firmy by zyskały ale polskie tez miałyby ochronę a one nie są tak bogate jak korpo. One potrzebują właśnie pomocy! Nie możesz odmawiać im tego!

21 grudnia, 18:10, Gość:

Polskie firmy otrzymują pomoc, zagraniczne nie i o to chodzi.

22 grudnia, 07:19, gość:

Nieprawda, pracuję w banku, centrala z radością wyciągnęła ręce po kasę.

22 grudnia, 8:09, Gość:

Co jest nie prawdą ?

22 grudnia, 10:54, Gość:

To,co napisałeś-prawdą jest NIEPRAWDA półanalfabeto

żyd Kaczysynski wice-premier najlepiej WIE, jak USZCZESLIWIC ZYCIE,”gorszemu sortowi”.

K
Krzysiek

ciekawe a gdzie będą spać tzw.artyści sylwestrowi z tvp1, przecież hotele mają być zamknięte.

A
Abadon
22 grudnia, 08:13, Abadon:

Mamy formalny zakaz przemieszczania się w nowy rok (Dz. U. z 21.12.2020, poz. 2316).

Z pewnością wiecie już Państwo doskonale, że jest on absolutnie niezgodny z art. 52 Konstytucji ("Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu").

Ale przede wszystkim pamiętajcie o jednym. O art. 2 § 1 Kodeksu wykroczeń: Jeżeli w czasie orzekania obowiązuje ustawa inna niż w czasie popełnienia wykroczenia, stosuje się ustawę nową, jednakże należy stosować ustawę obowiązującą poprzednio, jeżeli jest względniejsza dla sprawcy.

To jest jedna z podstawowych zasad prawa karnego: jeżeli w dacie czynu i w dacie orzekania obowiązują różne przepisy, stosuje się względniejszy dla sprawcy.

Oraz na potrzeby postępowania przed Sanepidem, o art. 189c Kodeksu postępowania administracyjnego: Jeżeli w czasie wydawania decyzji w sprawie administracyjnej kary pieniężnej obowiązuje ustawa inna niż w czasie naruszenia prawa, w następstwie którego ma być nałożona kara, stosuje się ustawę nową, jednakże należy stosować ustawę obowiązującą poprzednio, jeżeli jest ona względniejsza dla strony.

Nie ma takiej siły, żeby Sąd w sprawie mandatu czy Sanepid w sprawie kary administracyjnej orzekł do godz. 6 rano 1 stycznia.

A po tej dacie nie ma już przepisu.

Dlatego każde postępowanie zainicjowane wskutek nieprzyjęcia przez nas mandatu musi zostać umorzone.

NIE PRZYJMUJEMY MANDATÓW! Koniec, kropka.

Panowie Policjanci, bardzo proszę. Oszczędźcie sobie papierkowej roboty.

Autor: Kancelaria Adwokacka Magdalena Wilk

22 grudnia, 8:21, Gość:

Ta kancelaria to taki adwokat diabła, aby na przekór zdrowemu rozsądkowi.

22 grudnia, 08:55, Abadon:

Powtórzę jeszcze raz: 'Kto nie dochodzi swoich praw nie ma ich wcale"

22 grudnia, 9:33, Gość:

Nie wszystko daje się zapisać prawami, jest jeszcze zdrowy rozsądek.

Jeżeli ktoś celowo z pełną świadomością wie że może kogoś zarazić i tylko po to wychodzi na zewnątrz, sąd ma obowiązek ukarać.

Nie muszę chyba dodawać , że rozporządzenie, zakazujące przemieszczania się podczas nocy sylwestrowej, jest bezprawne – jak niemal wszystko, co robi podczas „pandemii” żydowski nierząd. Do tego potrzeba USTAWY, a nie jakichś rozporządzeń.

Ale gawiedzi to chyba nie przeszkadza.

G
Gość
21 grudnia, 08:27, Edek:

Rozumiem, że rząd chce dobrze, ale ukarać można tylko osobę winną, czyli popełniającą wykroczenie lub przestępstwo według zapisów prawa. Straszenie ludzi mandatami wystawionymi bez podstawy prawnej oraz - co gorsze - zmuszanie policjantów do nakładania takich mandatów, zakrawa na totalitaryzm. Jest to bardzo wadliwe prawnie.

21 grudnia, 11:21, Gość:

Rozporządzenie jest wystarczającym aktem prawnym.

21 grudnia, 11:28, gość:

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

21 grudnia, 13:06, Gość:

Ano na takiej że gdyby wprowadzono na podstawie ustawy to dla nas nic by się nie zmieniło nadal siedzielibyśmy w domach.

Natomiast koncerny zagraniczne wydrenowały by z naszego budżetu ogromne pieniądze.

Jakie rozwiązanie jest dla ciebie korzystne ?

21 grudnia, 17:03, gość:

Czekaj czekaj. Jeśli ogłosili by stan klęski to mogliby zakaz wprowadzić. Cieszę się że się z tym zgadzasz. To jest najważniejsze!

Teraz dalej, fakt zagraniczne firmy by zyskały ale polskie tez miałyby ochronę a one nie są tak bogate jak korpo. One potrzebują właśnie pomocy! Nie możesz odmawiać im tego!

21 grudnia, 18:10, Gość:

Polskie firmy otrzymują pomoc, zagraniczne nie i o to chodzi.

22 grudnia, 07:19, gość:

Nieprawda, pracuję w banku, centrala z radością wyciągnęła ręce po kasę.

22 grudnia, 8:09, Gość:

Co jest nie prawdą ?

To,co napisałeś-prawdą jest NIEPRAWDA półanalfabeto

G
Gość
22 grudnia, 08:13, Abadon:

Mamy formalny zakaz przemieszczania się w nowy rok (Dz. U. z 21.12.2020, poz. 2316).

Z pewnością wiecie już Państwo doskonale, że jest on absolutnie niezgodny z art. 52 Konstytucji ("Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu").

Ale przede wszystkim pamiętajcie o jednym. O art. 2 § 1 Kodeksu wykroczeń: Jeżeli w czasie orzekania obowiązuje ustawa inna niż w czasie popełnienia wykroczenia, stosuje się ustawę nową, jednakże należy stosować ustawę obowiązującą poprzednio, jeżeli jest względniejsza dla sprawcy.

To jest jedna z podstawowych zasad prawa karnego: jeżeli w dacie czynu i w dacie orzekania obowiązują różne przepisy, stosuje się względniejszy dla sprawcy.

Oraz na potrzeby postępowania przed Sanepidem, o art. 189c Kodeksu postępowania administracyjnego: Jeżeli w czasie wydawania decyzji w sprawie administracyjnej kary pieniężnej obowiązuje ustawa inna niż w czasie naruszenia prawa, w następstwie którego ma być nałożona kara, stosuje się ustawę nową, jednakże należy stosować ustawę obowiązującą poprzednio, jeżeli jest ona względniejsza dla strony.

Nie ma takiej siły, żeby Sąd w sprawie mandatu czy Sanepid w sprawie kary administracyjnej orzekł do godz. 6 rano 1 stycznia.

A po tej dacie nie ma już przepisu.

Dlatego każde postępowanie zainicjowane wskutek nieprzyjęcia przez nas mandatu musi zostać umorzone.

NIE PRZYJMUJEMY MANDATÓW! Koniec, kropka.

Panowie Policjanci, bardzo proszę. Oszczędźcie sobie papierkowej roboty.

Autor: Kancelaria Adwokacka Magdalena Wilk

22 grudnia, 8:21, Gość:

Ta kancelaria to taki adwokat diabła, aby na przekór zdrowemu rozsądkowi.

22 grudnia, 08:55, Abadon:

Powtórzę jeszcze raz: 'Kto nie dochodzi swoich praw nie ma ich wcale"

Tak Adolf . Dochodź swych praw . Chętnie poczytamy jak stękasz przed sądami cytując opinie , które wykładni prawa nie stanowią .

C
Czytelnik

Te głupie komentarze i ten lejący się tutaj jad, utwierdza mnie w przekonaniu, że koronawirus po zmutowaniu uszkadza ludziom mózgi.

G
Gość
22 grudnia, 08:13, Abadon:

Mamy formalny zakaz przemieszczania się w nowy rok (Dz. U. z 21.12.2020, poz. 2316).

Z pewnością wiecie już Państwo doskonale, że jest on absolutnie niezgodny z art. 52 Konstytucji ("Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu").

Ale przede wszystkim pamiętajcie o jednym. O art. 2 § 1 Kodeksu wykroczeń: Jeżeli w czasie orzekania obowiązuje ustawa inna niż w czasie popełnienia wykroczenia, stosuje się ustawę nową, jednakże należy stosować ustawę obowiązującą poprzednio, jeżeli jest względniejsza dla sprawcy.

To jest jedna z podstawowych zasad prawa karnego: jeżeli w dacie czynu i w dacie orzekania obowiązują różne przepisy, stosuje się względniejszy dla sprawcy.

Oraz na potrzeby postępowania przed Sanepidem, o art. 189c Kodeksu postępowania administracyjnego: Jeżeli w czasie wydawania decyzji w sprawie administracyjnej kary pieniężnej obowiązuje ustawa inna niż w czasie naruszenia prawa, w następstwie którego ma być nałożona kara, stosuje się ustawę nową, jednakże należy stosować ustawę obowiązującą poprzednio, jeżeli jest ona względniejsza dla strony.

Nie ma takiej siły, żeby Sąd w sprawie mandatu czy Sanepid w sprawie kary administracyjnej orzekł do godz. 6 rano 1 stycznia.

A po tej dacie nie ma już przepisu.

Dlatego każde postępowanie zainicjowane wskutek nieprzyjęcia przez nas mandatu musi zostać umorzone.

NIE PRZYJMUJEMY MANDATÓW! Koniec, kropka.

Panowie Policjanci, bardzo proszę. Oszczędźcie sobie papierkowej roboty.

Autor: Kancelaria Adwokacka Magdalena Wilk

22 grudnia, 8:21, Gość:

Ta kancelaria to taki adwokat diabła, aby na przekór zdrowemu rozsądkowi.

22 grudnia, 08:55, Abadon:

Powtórzę jeszcze raz: 'Kto nie dochodzi swoich praw nie ma ich wcale"

Nie wszystko daje się zapisać prawami, jest jeszcze zdrowy rozsądek.

Jeżeli ktoś celowo z pełną świadomością wie że może kogoś zarazić i tylko po to wychodzi na zewnątrz, sąd ma obowiązek ukarać.

K
Katarzyna Jóźwicka

To czysta hipokryzja czy jest jakaś różnica między zarażeniem się w kościele a na imprezie z przyjaciółmi.W Polsce są równi i równiejsi rydzyki rządzą Polską.

A
Abadon
22 grudnia, 08:13, Abadon:

Mamy formalny zakaz przemieszczania się w nowy rok (Dz. U. z 21.12.2020, poz. 2316).

Z pewnością wiecie już Państwo doskonale, że jest on absolutnie niezgodny z art. 52 Konstytucji ("Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu").

Ale przede wszystkim pamiętajcie o jednym. O art. 2 § 1 Kodeksu wykroczeń: Jeżeli w czasie orzekania obowiązuje ustawa inna niż w czasie popełnienia wykroczenia, stosuje się ustawę nową, jednakże należy stosować ustawę obowiązującą poprzednio, jeżeli jest względniejsza dla sprawcy.

To jest jedna z podstawowych zasad prawa karnego: jeżeli w dacie czynu i w dacie orzekania obowiązują różne przepisy, stosuje się względniejszy dla sprawcy.

Oraz na potrzeby postępowania przed Sanepidem, o art. 189c Kodeksu postępowania administracyjnego: Jeżeli w czasie wydawania decyzji w sprawie administracyjnej kary pieniężnej obowiązuje ustawa inna niż w czasie naruszenia prawa, w następstwie którego ma być nałożona kara, stosuje się ustawę nową, jednakże należy stosować ustawę obowiązującą poprzednio, jeżeli jest ona względniejsza dla strony.

Nie ma takiej siły, żeby Sąd w sprawie mandatu czy Sanepid w sprawie kary administracyjnej orzekł do godz. 6 rano 1 stycznia.

A po tej dacie nie ma już przepisu.

Dlatego każde postępowanie zainicjowane wskutek nieprzyjęcia przez nas mandatu musi zostać umorzone.

NIE PRZYJMUJEMY MANDATÓW! Koniec, kropka.

Panowie Policjanci, bardzo proszę. Oszczędźcie sobie papierkowej roboty.

Autor: Kancelaria Adwokacka Magdalena Wilk

22 grudnia, 8:21, Gość:

Ta kancelaria to taki adwokat diabła, aby na przekór zdrowemu rozsądkowi.

Powtórzę jeszcze raz: 'Kto nie dochodzi swoich praw nie ma ich wcale"

A
Abadon

Mamy formalny zakaz przemieszczania się w nowy rok (Dz. U. z 21.12.2020, poz. 2316).

Z pewnością wiecie już Państwo doskonale, że jest on absolutnie niezgodny z art. 52 Konstytucji ("Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu").

Ale przede wszystkim pamiętajcie o jednym. O art. 2 § 1 Kodeksu wykroczeń: Jeżeli w czasie orzekania obowiązuje ustawa inna niż w czasie popełnienia wykroczenia, stosuje się ustawę nową, jednakże należy stosować ustawę obowiązującą poprzednio, jeżeli jest względniejsza dla sprawcy.

To jest jedna z podstawowych zasad prawa karnego: jeżeli w dacie czynu i w dacie orzekania obowiązują różne przepisy, stosuje się względniejszy dla sprawcy.

Oraz na potrzeby postępowania przed Sanepidem, o art. 189c Kodeksu postępowania administracyjnego: Jeżeli w czasie wydawania decyzji w sprawie administracyjnej kary pieniężnej obowiązuje ustawa inna niż w czasie naruszenia prawa, w następstwie którego ma być nałożona kara, stosuje się ustawę nową, jednakże należy stosować ustawę obowiązującą poprzednio, jeżeli jest ona względniejsza dla strony.

Nie ma takiej siły, żeby Sąd w sprawie mandatu czy Sanepid w sprawie kary administracyjnej orzekł do godz. 6 rano 1 stycznia.

A po tej dacie nie ma już przepisu.

Dlatego każde postępowanie zainicjowane wskutek nieprzyjęcia przez nas mandatu musi zostać umorzone.

NIE PRZYJMUJEMY MANDATÓW! Koniec, kropka.

Panowie Policjanci, bardzo proszę. Oszczędźcie sobie papierkowej roboty.

Autor: Kancelaria Adwokacka Magdalena Wilk

G
Gość
21 grudnia, 08:27, Edek:

Rozumiem, że rząd chce dobrze, ale ukarać można tylko osobę winną, czyli popełniającą wykroczenie lub przestępstwo według zapisów prawa. Straszenie ludzi mandatami wystawionymi bez podstawy prawnej oraz - co gorsze - zmuszanie policjantów do nakładania takich mandatów, zakrawa na totalitaryzm. Jest to bardzo wadliwe prawnie.

21 grudnia, 11:21, Gość:

Rozporządzenie jest wystarczającym aktem prawnym.

21 grudnia, 11:28, gość:

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

21 grudnia, 13:06, Gość:

Ano na takiej że gdyby wprowadzono na podstawie ustawy to dla nas nic by się nie zmieniło nadal siedzielibyśmy w domach.

Natomiast koncerny zagraniczne wydrenowały by z naszego budżetu ogromne pieniądze.

Jakie rozwiązanie jest dla ciebie korzystne ?

21 grudnia, 17:03, gość:

Czekaj czekaj. Jeśli ogłosili by stan klęski to mogliby zakaz wprowadzić. Cieszę się że się z tym zgadzasz. To jest najważniejsze!

Teraz dalej, fakt zagraniczne firmy by zyskały ale polskie tez miałyby ochronę a one nie są tak bogate jak korpo. One potrzebują właśnie pomocy! Nie możesz odmawiać im tego!

21 grudnia, 18:10, Gość:

Polskie firmy otrzymują pomoc, zagraniczne nie i o to chodzi.

22 grudnia, 07:19, gość:

Nieprawda, pracuję w banku, centrala z radością wyciągnęła ręce po kasę.

Co jest nie prawdą ?

g
gość
21 grudnia, 08:27, Edek:

Rozumiem, że rząd chce dobrze, ale ukarać można tylko osobę winną, czyli popełniającą wykroczenie lub przestępstwo według zapisów prawa. Straszenie ludzi mandatami wystawionymi bez podstawy prawnej oraz - co gorsze - zmuszanie policjantów do nakładania takich mandatów, zakrawa na totalitaryzm. Jest to bardzo wadliwe prawnie.

21 grudnia, 11:21, Gość:

Rozporządzenie jest wystarczającym aktem prawnym.

21 grudnia, 11:28, gość:

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

21 grudnia, 13:06, Gość:

Ano na takiej że gdyby wprowadzono na podstawie ustawy to dla nas nic by się nie zmieniło nadal siedzielibyśmy w domach.

Natomiast koncerny zagraniczne wydrenowały by z naszego budżetu ogromne pieniądze.

Jakie rozwiązanie jest dla ciebie korzystne ?

21 grudnia, 17:03, gość:

Czekaj czekaj. Jeśli ogłosili by stan klęski to mogliby zakaz wprowadzić. Cieszę się że się z tym zgadzasz. To jest najważniejsze!

Teraz dalej, fakt zagraniczne firmy by zyskały ale polskie tez miałyby ochronę a one nie są tak bogate jak korpo. One potrzebują właśnie pomocy! Nie możesz odmawiać im tego!

21 grudnia, 18:10, Gość:

Polskie firmy otrzymują pomoc, zagraniczne nie i o to chodzi.

Nieprawda, pracuję w banku, centrala z radością wyciągnęła ręce po kasę.

Dodaj ogłoszenie