ZAKAZ SPODNI dla kobiet w szpitalu w Częstochowie:...

  ZAKAZ SPODNI dla kobiet w szpitalu w Częstochowie: Kontrowersyjny wymóg, a pacjentki są zdenerwowane [18 marca 2019 r.]

  TK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zakaz spodni - do badania tylko w spódnicy. Kontrowersyjny zakaz w częstochowskim szpitalu

  Zakaz spodni - do badania tylko w spódnicy. Kontrowersyjny zakaz w częstochowskim szpitalu ©ARC

  Zakaz spodni w szpitalu: Kto wprowadził tak absurdalny zakaz? Już wiadomo. W Szpitalu w Częstochowie zakaz przychodzenia w spodniach na badania wywołała prawdziwy skandal. Wymóg przychodzenia w spodniach wzbudził zdziwienie i zasłużone potępienie. Informacja o zakazie przychodzenia w spodniach na badanie skierowany został do pacjentek Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Od razu wywołała ogromne kontrowersje, głównie właśnie wśród kobiet. O sprawie informuje wzburzona internautka na Facebooku: "Kto i jakim prawem tworzy takie wymogi? Nie ma we mnie zgody na takie ograniczenia kobiet w dostępie do świadczeń medycznych". Sprawa wywołała wzburzenie wśród kobiet. Szpital w Częstochowie już odniósł się do sprawy.
  Zakaz spodni - do badania tylko w spódnicy. Kontrowersyjny zakaz w częstochowskim szpitalu

  Zakaz spodni - do badania tylko w spódnicy. Kontrowersyjny zakaz w częstochowskim szpitalu ©ARC

  Zakaz spodni w częstochowskim szpitalu


  W szpitalu miejskim w Częstochowie, a dokładnie w poradni ortopedycznej, pojawiła się niecodzienna kartka z ogłoszeniem o treści:

  Uwaga!!! Pacjentki do badania kolan i zastrzyków do stawu kolanowego PROSZONE SĄ zgłaszać się w dniu badania w spódnicy. ZAKAZ SPODNI!!!

  Sprawę nagłośniła w mediach społecznościowych jedna z internautek, pisząc, że to dyskryminacja kobiet w dostępie do świadczeń medycznych. Kto i jakim prawem tworzy takie wymogi? - pyta w poście.  Post był szeroko komentowany w mediach społecznościowych. W komentarzach pojawiła się wątpliwość co w podobnej sytuacji miałby zrobić mężczyzna.

  A mężczyzna analogicznie powinien stawić się zimą w szortach? Czy facetom nie bada się kolan? - pyta jedna z internautek.


  SZPITALNE POSIŁKI - ZOBACZCIE GALERIĘ  Stanowisko szpitala w Częstochowie ws. zakazu spodni


  Serwis mamadu.pl dotarł do stanowiska szpitala dotyczącego kontrowersyjnej kartki z zakazem spodni. Jak informuje placówka medyczna była to inicjatywa personelu, wynikająca praktycznych obserwacji. Celem było:
  • skrócenie czasu przygotowania pacjentek do badania,
  • poświęcenie więcej czasu na badanie.


  Informacja miała charakter prośby, a nie nakazu. Informacja nie miała w zamiarze dyskryminacji kobiet. Nie zdarzyło się, aby ktoś, kto przyszedł w spodniach, nie został przyjęty - czytamy na łamach serwiu mamadu.pl.

  Ostatecznie kartka z zakazem zniknęła z drzwi poradni ortopedycznej częstochowskiego szpitala.  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Tak wygląda willa generała Ziętka w Ustroniu  TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego


  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.nto.pl

  Warto zobaczyć

  Diety