Zakończyły się 65. Mistrzostwa Polski w judo. Nie brakuje medali opolan!

Paweł Sładek
Świetnie spisali się zawodnicy AZS-u Opole, fantastyczny występ zaliczyła również Marta Gęsikowska z Gwardii Opole. Mistrzostwa można uznać za udane. Paweł Sładek
Na zakończonych właśnie Mistrzostwach Polski w judo Opole ugościło najlepszych zawodników w kraju. Do Stolicy Polskiej Piosenki przybyli m.in. Piotr Kuczera, Maciej Sarnacki i Angelika Szymańska. Nie byli oni jednak jedynymi gwiazdami tego wydarzenia, a gospodarze z Opola dali popis umiejętności zdobywając w sumie cztery medale

Jedyne medal dla Gwardii Opole zdobyła Marta Gęsikowska. Był to srebrny krążek zdobyty w rywalizacji -57kg. W drugim opolskim klubie dorobek był nieco większy, gdyż reprezentanci AZS-u Opole zaliczyli wszystkie miejsca na podium, zdobywając odpowiednio złoto, srebro i brąz.

Wśród 19 zawodników startujących w kategorii -90kg najlepszy okazał się Tomasz Szczepaniak, który w finale pokonał Sebastiana Ołdaka z UKJ ARCUS Warszawa. Srebro dla AZS-u zdobył Paweł Tylek, a miało to miejsce w kategorii -60kg. W rywalizacji do 81kg. trzecie miejsce zajął natomiast Jakub Pankowski z AZS-u Opole.

Dało to opolskiej drużynie 4. pozycję w klasyfikacji medalowej ogólnej, a także pierwszą wśród mężczyzn. Najbardziej utytułowanym klubem okazał się stołeczny AZS UW Warszawa, trzykrotnie zdobywając złoto.

W rywalizacji drużynowej udział wzięły tylko trzy drużyny - GKS Czarni Bytom, KS AZS AWF Wrocław i AZS AWF Katowice. Opolskie zespoły nie wystartowały w tej kategorii z powodu kontuzji kilku zawodników.