ZAKSA Kędzierzyn- Koźle - Trefl Gdańsk 3:0

Dick Kooy (ZAKSA) atakuje nad rękami Grzegorza Łomacza.
Dick Kooy (ZAKSA) atakuje nad rękami Grzegorza Łomacza. Sławomir Jakubowski
Ważne punkty zdobyli kędzierzynianie pokonując niżej notowanego rywala.

Zwycięstwo za trzy punkty nie przyszło naszemu zespołowi łatwo, o czym przekonują wyniki poszczególnych setów. Szczególnie pierwszy set długo nie układał się po myśli kędzierzynian. Przyjezdni po zagrywkach Wojciecha Żalińskiego wyszli na dwupunktowe prowadzenie, które utrzymywali do połowy seta. Gdy dwa razy z rzędu zablokowany został Michał Ruciak, ZAKSA przegrywała nawet 15:18. Na szczęście w naszym zespole zaczął funkcjonować blok, który często podbijał piłki zawodników Trefla, dzięki czemu można było wyprowadzać skuteczne kontry. Po emocjonującej końcówce miejscowi wykorzystali czwartego setbola i wygrali do 28.

- Ten pierwszy set był decydujący dla losów całego spotkania - nie miał wątpliwości rozgrywający kędzierzynian Grzegorz Pilarz. - Graliśmy bardzo nerwowo od samego początku, a dodatkowo Trefl grał bardzo dobrze zagrywką. Nie powiem, że pomogły nam błędy rywala. My graliśmy swoje, mieliśmy wybloki i skuteczne kontry. Zachowaliśmy "chłodne" głowy do samego końca. Pojedynek był wyrównany przez całe spotkanie. Tak było też w drugim secie. Dopiero gdy Ruciak pojawił się na zagrywce to odjechaliśmy rywalowi.(od stanu 18:18 do 23:18 - dop. red.).

Perfekcyjne serwisy Ruciaka pozwoliły na wygranie drugiego seta. Ostatnia odsłona pomimo tylko dwupunktowej różnicy, toczyła się pod dyktando naszej ekipy, która dzięki wygranej zainkasowała trzy punkty.

- To ważne punkty - podkreślał Pilarz. - Takie pozytywne odbudowanie się we własnej hali.
ZAKSA Kędzierzyn- Koźle - Trefl Gdańsk 3:0 (28, 20, 23)

ZAKSA: Zagumny, Ruciak, Polański, Możdżonek, Kooy, Bociek, Gacek (l) - Pilarz, Witczak, Ferens. Trener Sebastian Świderski

Trefl: Łomacz, Jarosz, Żaliński, Wierzbowski, Gawryszewski, Zajder, Rusek (l) - Ratajczak, Milczarek, Mikołajczak. Trener Radosław Panas