ZAKSA Kędzierzyn-Koźle o krok od brązowego medalu

Redakcja
Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla po raz drugi pokonali u siebie Resovię Rzeszów i w rywalizacji play off prowadzą 2-0.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Asseco Resovia Rzeszów

By zająć 3. miejsce w lidze potrzebują już tylko jednego zwycięstwa.

Trzeci mecz odbędzie się w poniedziałek w Rzeszowie.

Tylko w I secie piątkowego spotkania dominowali goście, którzy od początku uzyskali przewagę.

Od II seta inicjatywę osiągnęli podopieczni Krzysztof Stelmach, którzy pewnie wygrali trzy kolejne sety.

Najbardziej zacięty był początek III seta, kiedy goście prowadzili 3:1 i 11:10. Jednak przy zagrywkach Jakuba Jarosza ZAKSA wypracowała sobie 4 pkt przewagi (15:11), którą już tylko powiększała.

Klub z Kędzierzyna-Koźla od siedmiu lat czeka na medal. I jest już bardzo bliski zrealizowania celu.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Resovia Rzeszów 3:1 (-19, 18, 17, 16)
Stan rywalizacji play off 2-0

ZAKSA: Masny, Ruciak, Sammelvuo, Gladyr, Kaźmierczak, Jarosz, Mierzejewski (libero) - Witczak. Trener Krzysztof Stelmach.
Resovia: Redwitz, Akhrem, Gierczyński, Grzyb, Kosok, Oivanen, Ignaczak (libero) - Mika, Perłowski, Papke, Ilic. Trener Ljubo Travica.

Sędziowali: Jacek Hojka (Wrocław), Tomasz Janik (Warszawa). Widzów 1000.