ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała 3:0 Marchiol Vodi Prvacina

Kedzierzynianie pewnie awansowali do kolejnej rundy.
Kedzierzynianie pewnie awansowali do kolejnej rundy. Sławomir Jakubowski
W meczu rewanżowym 1/16 siatkarskiego Pucharu CEV kędzierzynianie wygrali ze Słoweńcami w trzech setach do 19, 15 i 23.

Po wygraniu dwóch setów i zapewnieniu sobie awansu, w trzeciej partii znów zanosiło się na dominację ZAKSY. Gospodarze łatwo objęli prowadzenie 5:1, a po ataku Jurija Gladyra wygrywali już 17:12. W tym momencie jednak rozluźnili się, w ich grze brakowało determinacji i zdecydowania. W efekcie Słoweńcy doszli na 17:15 i do końca trwała zacięta walka. Decydujący punkt w secie i meczu zdobył Dominik Witczak.

W 1/8 finału Pucharu CEV ZAKSA zmierzy się z Crveną Zvezdą Belgrad. Pierwszy mecz odbędzie sie w Serbii (termin do ustalenia, ale w dniach 5-7. stycznia 2010), a rewanż w Kedzierzynie-Koźlu (12-14. stycznia 20-10).

Więcej o meczu ZAKSA - Marchiol Vodi Prvacina przeczytasz na portalu MMkkozle.