ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poznała rywala w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

RedakcjaZaktualizowano
Towarzyski mecz Zaksy z Arkasem sprzed czterech miesięcy w Kędzierzynie-Koźlu. Przez blok gości przebija się MichałRuciak. Krzysztof Świderski
Nasz zespół zagra z Arkasem Izmir, a nie jak się spodziewano ze Skrą Bełchatów.

Kibice w naszym kraju liczyli, że w czterozespołowym turnieju finałowym Ligi Mistrzów będzie jedna polska drużyna.

Wicemistrz Polski - Skra Bełchatów przed tygodniem dość łatwo ograła zespół Arkasu na wyjeździe 3:1 i do tego by awansować do ćwierćfinału i zmierzyć się z naszą ekipą z Kędzierzyna-Koźla potrzebowała też zwycięstwa w rewanżu.

Tymczasem w rewanżu po niesamowicie dramatycznym meczu górą był zespół z Turcji. Wygrał 3:2 i potrzebny był “złoty set". W nim też górą był Arkas (15:12).

ZAKSA zagra więc z ekipą z Izmiru, z którą cztery miesiące temu mierzyła się dwa razy w meczach towarzyskich. W Warszawie górą 3:2 był Arkas, a w Kędzierzynie-Koźlu gładko wygrali nasi siatkarze 3:0. Goście w tym drugim meczu zagrali nad wyraz słabo.

Rok temu obie drużyny też spotkały się w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.Arkas dwa razy pokonał (3:1 i 3:0) zdziesiątkowaną wówczas przez kontuzje naszą ekipę.

Wyniki
Rewanże I rundy play off Ligi Mistrzów
Wtorek: Noliko Maaseik - ZAKSAKędzierzyn-Koźle 2:3 (pierwszy mecz 0:3), Zenit Kazań - Berlin Volley 3:2 (3:2), Bre Banca Cuneo - ACH Volley Ljubliana 3:1 (3:0)

Środa: Skra Bełchatów - Arkas Izmir 2:3 “złoty set" 12:15 (3:1), Lube Banca Macerata - Resovia Rzeszów 3:1 (3:0), Volley Trentino - Dynamo Moskwa 3:0 “złoty set" 12:15 (2:3).

Pary ćwierćfinałowe: Zenit - Dynamo, ZAKSA - Arkas, Lube Banca - Bre Banca. Mecze: 5-7.02, rewanże 12-14.02. Miejsce w turnieju finałowym (16-17.03) ma już jego gospodarz - Lokomotiw Nowosybirsk.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.