ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozbiła Delectę Bydgoszcz

Redakcja
Jakub Jarosz.
Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla wygrali w Bydgoszczy 3:0. Znakomite spotkanie rozegrał nasz atakujący Jakub Jarosz, który posłał 8 asów serwisowych.

Kędzierzyńska ZAKSA rozstrzelała Delectę zagrywką. W tym elemencie zdobyła aż 11 punktów, przy ani jednym punktowym podaniu rywala. W polu serwisowym brylował Jakub Jarosz, który zdobył aż 8 pkt. Po raz pierwszy rozbił przyjmujących Delecty w I secie. Przy stanie 9:13 popisał sie asem serwisowym, za moment tak zagrał, że gospodarze nie potrafili wyprowadzić akcji, a potem posłał trzy kolejne asy z rzędu. Skończył zagrywać przy stanie 9:18. Jednostronnego seta, także asem, zakończył Michał Ruciak.

Nasz zespół wykorzystał bardzo dobre zagrywki zarówno w bloku, jak i w obronie. Podbijał wiele ataków rywali, po których znakomicie grał w kontrze. W tym elemencie znów brylował Jarosz, którego znakomicie wspierali Michał Ruciak i Toumas Sammelvuo. W żadnym momencie pojedynku przewaga gości nie była zagrożona. ZAKSA wysoko wygrała i umocniła się w czołówce tabeli ekstraklasy.

Delecta Bydgoszcz - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (-13, -17, -19)
Delecta: Woicki, Gruszka, Sopko, Jurkiewicz, Cerven, Szymański, Lambourne (libero) - Serafin, Pieczonka, Konarski, Lipiński. Trener Waldemar Wspaniały.
ZAKSA: Masny, Ruciak, Sammelvuo, Szczerbaniuk, Gladyr, Jarosz, Mierzejewski (libero) - Witczak.
Sędziowali: Wojciech Maroszek (Żory), Andrzej Lemek (Białystok). Widzów: 2500.

Więcej o meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Delecta Bydgoszcz przeczytasz w portalu MMkkozle.**