ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała w tie-breaku z Fartem Kielce

Daniel Polak
ZAKSA zawiodła nieoczekiwanie tracąc punkt z beniaminkiem z Kielc. Zawiedli widzowie, którzy gwizdali na walczący zespół.
Siatkówka: ZAKSA Kedzierzyn-KoLle - Fart Kielce 3-2.

Siatkówka: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Fart Kielce

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Fart Kielce 3:2 (-22, 19, 22, -20, 9)

ZAKSA: Zagumny, Ruciak, Urnaut, Gladyr, Czarnowski, Jarosz, Gacek (libero) -Witczak, Kaźmierczak, Wójtowicz. Trener Krzysztof Stelmach.

Fart: Kozłowski, Kapfer, Łuka, Zniszczoł, Szczerbaniuk, Jungiewicz, Swaczyna (libero) - Dobrowolski, Sopko, Kamiński. Trener Dariusz Daszkiewicz.

Sędziowali: Katarzyna Sokół (Wrocław), Piotr Król (Katowice). Widzów 2000.

Apeluje do wszystkich kibiców o doping - mówił po meczu Paweł Zagumny, który po kontuzji Sebastiana Świderskiego przejął kapitańską opaskę ZAKSY. - Kompletnie niepotrzebne są gwizdy i wyzwiska z trybun, to nam nie pomaga. Jeżeli komuś się nie podoba, niech nie przychodzić na mecze, tak będzie lepiej.

Gospodarze zupełnie zawiedli w IV secie. Przegrywali różnicą 3-5 punktów i nie potrafili wykorzystać wielu okazji w kontrze, by zmniejszyć dystans. A kiedy już dochodzili rywali na 2 oczka, za momenty popełniali kosztowne błędy.

- Z takim doświadczeniem jakie posiadamy, nie powinnyśmy się tak zachowywać na boisku - grzmiał Krzysztof Stelmach, trener ZAKSY. - Nie może być tak, że jeden głupi błąd ciągnie za sobą drugi i trzeci. Tracimy przez to pewność siebie w grze.

- W siatkówce należy wykorzystać słabości przeciwnika, kiedy ten jest trochę zamroczony - tłumaczył Jakub Jarosz, atakujący ZAKSY. - My akurat w tym secie nie skorzystaliśmy ze swoich szans i przegraliśmy.

Już we wtorek ZAKSA wylatuje do Finlandii na mecz I rundy Pucharu CEV.