Zaksa piąta w sprawdzianie w Raciborzu

Zaktualizowano
Maja Kozłowska
Przygotowujący się do sezonu siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle mają za sobą pierwszy turniej towarzyski. W Raciborzu doznali dwóch porażek w grupie, a w meczu o 5. miejsce pokonała czeską Duklę Liberec.

W turnieju rozegranym w Arenie Rafako oraz hali sportowej w Rudniku wystąpiło 6 drużyn podzielonych na dwie grupy. Zaksa trafiła na ligowego rywala - Effectora Kielce oraz wicemistrza Chin, zespół Shandong Shanghai. W grupie drugiej znalazły się: Jastrzębski Węgiel, Dukla Liberec (mistrz Czech) i Berlin Recycling Volley (wicemistrz Niemiec i brązowy medalista Ligi Mistrzów).

Podopieczni Ferdinando de Giorgi oba mecze grupowe przegrali w takich samych rozmiarach, po 1:3. Z Effectorem świetnie zaprezentowali się tylko w I secie, wygrywając do 15. Jednak potem zatracili skuteczność ataku i przegrali w kolejnych partiach do 20, 22 i 19.

W sobotę Zaksa mierzyła się z wicemistrzem Chin, rozgrywając niezwykle zacięty, ale nierówny mecz, obfitujący w dużą ilość błędów. W I secie nasza drużyna miała przewagę, wygrywała 16:11 i 24:22, ale w końcówce popełniła kilka błędów i już nie zdobyła punktu. W kolejnym secie Shandong Shanghai wygrał 25:21. Zaksa w IIIodsłonie potrafiła przedłużyć mecz (wygrała do 21), ale czwarty set znów padł łupem rywali (25:23).

W niedzielnym meczu o 5. miejsce nasza drużyna pokonała 3:1 Duklę. Z bardzo dobrej strony, przede wszystkim w polu zagrywki, prezentował się Kamil Semeniuk. Po jego serii uderzeń nasza drużyna wygrała zaciętego I seta oraz wypracowała przewagę w czwartej partii.

W drużynie Zaksy zagrali: Pająk, Semeniuk, Witczak, Wiśniewski, Rejno, Bociek, Polański, Stolc, Staniszewski, Banach (libero) oraz gościnnie trenujący z Zaksą Czarnowski i Kozłowski. Zabrakło reprezentantów Polski, Francji i Belgii, którzy przygotowują się do mistrzostw Europy.