ZAKSA pokazała jak się walczy. Trefl pokonany do zera

W bloku, od lewej Paweł Zagumny, Łukasz Wiśniewski, Serhiy Kapelus.
W bloku, od lewej Paweł Zagumny, Łukasz Wiśniewski, Serhiy Kapelus. Sławomir Jakubowski
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała 3:0 Trefl Gdańsk. W trzecim secie nasi siatkarze odrobili dwukrotnie stratę sześciu punktów i zwyciężyli na przewagi.

W pierwszych dwóch setach siatkarze z Kedzierzyna-Koźla nie dali pograć gospodarzom. Przewyższali ich we wszystkich elementach, przewagę budując głównie blokami, ale decydująca była siła ataku. Szybko uzyskali przewagę (12:6 i 12:5) i spokojnie ją powiększali. Doskonale rozgrywał Zagumny, pewnie atakował Rouzier, a wszędobylski był Brazylijczyk Fonteles.

Gładkie wygrane jakby uśpiły czujność kędzierzynian, którzy zaczęli popełniać błędy zwłaszcza w przyjęciu. W efekcie Trefl odskoczył na 11:6, a następnie 20:14. To nie wystarczyło na naszych siatkarzy. Za drugim razem trzema obronami popisał się libero Gacek, doszły dwa bloki i było tylko 20:19. W emocjonującej końcówce świetnie spisywał się Fonteles, ZAKSA obroniła cztery setbole. Atak Rouzier dał prowadzenie 29:28, a mecz zakończył Zagumny, blokując Hietanena.

Trefl Gdańsk - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (-18, -18, -28)
Trefl: Łomacz, Mika, Hietanen, Kaźmierczak, Gawryszewski, Mikołajczak, Rusek (libero) oraz Kamiński, Szczurek, Żaliński
ZAKSA: Zagumny, Ruciak, Fonteles, Gladyr, Możdżonek, Rouzier, Gacek (libero) oraz Witczak, Wiśniewski, Kapelus.