ZAKSA Strzelce Opolskie po dobrym meczu urywa punkt Avii Świdnik

Paweł Sładek
Trzy świetne sety i dwa nieco słabsze zaowocowały zdobyciem punktu na trudnym terenie w Świdniku. Łukasz Baliński
Inauguracja sezonu Tauron 1. Ligi dla ekipy ZAKSY Strzelce Opolskie była dobra, choć nie idealna. Zawodnicy strzeleckiego klubu przegrali 2:3 z Polskim Cukrem Avią Świdnik (25:27, 25:15, 23:25, 27:25, 15:7). Przy nieco lepszej dyspozycji w 4. partii, reprezentanci województwa Opolskiego mogli zakończyć ten mecz wynikiem 3:1, co finalnie nie doszło do skutku

Oba zespoły toczyły ze sobą wyrównaną walkę, której byliśmy świadkami już od pierwszego seta. Nikt nie chciał tu dać za wygraną, choć ostatecznie to strzelczanie zachowali zimną krew w końcówce wygrywając na przewagi 25:27.

Sport jest jednak przewrotny i dobra postawa w 1. partii nie przenosi się na drugą, w której to gospodarze dyktowali warunki, nie dając pola manewru rywalom. ZAKSA starała się, jednak końcowo stać ich było jedynie na 15 punktów.

Równie zacięte pojedynki miały miejsce w 3. i 4. Secie. Nikt nie cofał ręki, a na parkiecie mogliśmy zobaczyć wyrównane widowisko siatkarskie, które doprowadziło nas aż do 5. seta. Tie-break z przebiegu gry bardziej przypominał jednak drugą partię, w której goście mogli podziwiać świetną grę rywali. Tym sposobem Avia cieszyła się ze zwycięstwa 15:7, przypieczętowując zwycięstwo nad dobrze dysponowanym rywalem z Opolszczyzny 3:2.

Avia – ZAKSA 2:3 (25:27, 25:15, 23:25, 27:25, 15:7)
ZAKSA: Szczechowicz, Wójtowicz, Kramczyński, Walczak, Kaciczak, Kosian, Majcherski (libero), Zapłacki, Wójtowicz