ZAKSA Strzelce Opolskie większych szans z Politechniką Lublin nie miała

ZAKSA Strzelce Opolskie zajmuje teraz ósme miejsce w 1 lidze.
ZAKSA Strzelce Opolskie zajmuje teraz ósme miejsce w 1 lidze. Tomasz Czachorowski
Nie mieli większych szans siatkarze ze Strzelec Opolskich w domowym starciu z LUK Politechniką Lublin. ZAKSA ostatecznie uległa jednemu z faworytów 1 ligi bez choćby ugranego seta.

Gospodarzom było tym trudniej, że w ich składzie zabrakło Filipa Grygla oraz Grzegorza Wójtowicza. Mimo to początkowo wydawało się, że ich absencja nie będzie aż tak widoczna.

Podopieczni Rolanda Dembończyka postawili gościom duży opór w inauguracyjnej partii i długo trzymali się dzielnie. Dopiero gdy minęła mniej więcej „połowa” tego seta rywale coraz bardziej przejmowali inicjatywę. Wśród miejscowych bardzo dobrze spisywał się Ernest Kaciczak i utrzymywał ten team w grze (18:20). Ostatecznie jednak po drugiej stronie rozszalał się Szymon Romać i końcówka należała do rywala.

Początek drugiej odsłony należał do strzelczan, jednak od stanu 3:1 dla nich warunki gry zaczęli dyktować przyjezdni, którzy nie tylko szybko odrobili straty, ale i zaczęli panować także na tablicy wyników. Od stanu 7:10 zaczął się już okres bardzo dobrej gry lublinian, którzy po tym jak zbudowali sobie osiem „oczek” przewagi (10:18) mogli już w pełni kontrolować grę i powiększać dystans.

W trzecią cześć gry lepiej weszła Politechnika, która prowadzona do boju przez Romacia dość szybko objęła prowadzenie 10:5. Wtedy jednak kolejne trzy piłki padły łupem naszych siatkarzy i wydawało się, że są jeszcze w stanie odwrócić losy meczów. Przeciwnicy jednak szybko uspokoili swoją grę, odskoczyli na 15:9 i stało się jasne, że żadna krzywda już im się nie stanie.

ZAKSA Strzelce Opolskie - LUK Politechnika Lublin 0:3 (21:25, 16:25, 15:25)