ZAKSA wygrała w Rzeszowie pierwszego seta

Daniel Polak
Trwa trzeci mecz półfinału siatkarskiej ekstraklasy. W Rzeszowie tamtejsza Rasovia podejmuje ZAKSĘ Kedzierzyn-Koźle. Po dwóch meczach jest remis 1-1.

Świadkami nieprawdopodobnych emocji są kibice w Rzeszowie. Początek seta należał zdecydowanie do naszego zespołu, który świetnie bronił i atakował. W efekcie ZAKSA prowadziła nawet 13:5. Od tego momentu miejscowi poprawili grę blokiem i doprowadzili do remisu 15:15.

Ataki Kaźmierczaka, Ruciaka i Martina pozwoliły gościom objąć prowadzenie 23:20. Rywal doszedł na 23:22, ale atak z drugiej linii Martina i aut miejscowych zakończyły seta, którego ZAKSA wygrała 25:22.

Resovia: Woicki, Gawryszewski, Hernandez, Oivanen, Wika, Gierczyński, Ignaczak (libero).

ZAKSA: Masny, Szczerbaniuk, Kaźmierczak, Ruciak, Martin, Novotny, Mierzejewski (libero).