ZAKSA wygrywa i wraca na fotel lidera

Michał Ruciak, najlepszy siatkarz meczu ZAKSA - Trefl
Michał Ruciak, najlepszy siatkarz meczu ZAKSA - Trefl fot. Krzysztof Świderski
Komplet punktów zainkasowali siatkarze z Kędzierzyna-Koźla w spotkaniu z beniaminkiem - Treflem Gdańsk. Wygrali 3:0.

Więcej w nto

Szczegóły spotkania oraz pomeczowe opinie w poniedziałkowym (5 stycznia) papierowym wydaniu nto

Dwie pierwsze odsłony toczyły się pod dyktando kędzierzynian, w barwach których po raz pierwszy w wyjściowej szóstce wyszedł rozgrywający Grzegorz Pilarz. W pierwszej partii ZAKSA objęła prowadzenie 4:1, a po asach serwisowych Ruciaka 15:7. Od prowadzenia 4:1 ZAKSY zaczęła się też druga odsłona. Zbicia Ruciaka i Witczaka dały miejscowym osiem punktów przewagi i kolejnego wygranego seta.

Najwięcej emocji było w secie trzecim. Goście od początku posiadali inicjatywę i systematycznie "budowali" przewagę. Po kontrze Winnika prowadzili 9:4, po bloku na Novotnym 15:9, wreszcie po zbiciu Winnika 19:13. Od tego momentu nasi siatkarze wrócili do gry. Po dwóch blokach ZAKSY, atakach Szczygła i błędach własnych gdańszczanie wygrywali tylko 22:18.

Blok na Winniku, as Ruciaka i kontra Novotnego sprawiły, że było 22:22. Ataki Martina i Novotnego dały kędzierzynianom dwa decydujące punkty w secie i wygraną 3:0.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trefl Gdańsk 3:0 (17, 17, 23)
ZAKSA: Pilarz, Novotny, Szczerbaniuk, Szczygieł, Martin, Ruciak, Mierzejewski (libero) - Witczak, Kacprzak, Masny.
Trefl: Winnik, Serafin, Szulik, Bednaruk, Świrydowicz, Kocik, Samardzić (libero) - Kruk, Suski, Stancelewski.