Zamiast basenu... park trampolin? Co z remontem namysłowskiej pływalni?

Miłosz Bogdanowicz
Miłosz Bogdanowicz
Być może zamknięta obecnie kryta pływalnia w Namysłowie zostanie zamieniona na park trampolin.
Być może zamknięta obecnie kryta pływalnia w Namysłowie zostanie zamieniona na park trampolin. pixabay
We wrześniu z powodu pęknięć w niecce namysłowskiego basenu krytego zdecydowano o zamknięciu pływalni. Po wykonaniu ekspertyz okazało się, że obiekt musi przejść gruntowny remont. Niewykluczone, że będzie on nieopłacalny, a zamiast pływać, namysłowianie będą... skakać.

Jedyna w mieście kryta pływalnia ma wadę konstrukcyjną, która zmusiła gminnych urzędników do podjęcia decyzji o jej zamknięciu. - Chodziło o bezpieczeństwo osób korzystających z obiektu - zarówno amatorów pływania, jak i pracowników. Decyzję podjęliśmy po konsultacji z powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego i ekspertyzach wykonanych przez specjalistyczną firmę. Z opinii wynikało, że dalsze użytkowanie niecki może grozić katastrofą budowlaną - tłumaczy burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.

Problematyczny okazał się beton. - Do budowy niecki użyto kompozytu o zbyt niskiej klasie. Nie wytrzymał on naporu wody, przez co pojawiły się spore pęknięcia - słyszymy.

Władze gminy stanęły więc przed trudną decyzją: przeprowadzić gruntowny remont niecki oraz instalacji z filtrami, pompami i całą aparaturą służącą do zasilania basenu w wodę, czy wybudować obiekt na nowo.

- Szacujemy, że koszt remontu to około 7 milionów złotych. Pytanie, czy warto inwestować takie pieniądze w 12-letni już obiekt, czy lepiej zamienić go na przykład w tak popularne ostatnio miejsce, jak park trampolin, a krytą pływalnię wybudować w innym miejscu? Zobaczymy. Póki co czekamy na ostatnie ekspertyzy i będziemy rozmawiać z urzędnikami oraz radnymi, co dalej począć w tej sprawie - podsumowuje burmistrz Stawiarski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska