Zapasy. 18 medali dla Orła Namysłów na turnieju w Sieradzu

Znakomicie spisali się na ogólnopolskim turnieju w Sieradzu zapaśnicy Orła Namysłów. Czterej jego zawodnicy sięgnęli po złoto, a klub zajął 1. miejsce w klasyfikacji medalowej. materiały klubowe
Znakomicie spisali się na ogólnopolskim turnieju w Sieradzu zapaśnicy LUKS Orła Namysłów. Czterej jego zawodnicy sięgnęli po złoto, a klub zajął 1. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Spośród grupy, jaką namysłowski klub wysłał na turniej „Lato Sieradzkie”, najlepiej spisali się Jakub Asztemborski (dzieci, kat. do 35 kg), Przemysław Asztemborski (młodzicy, kat. do 38 kg), Maciej Klim (młodzicy, kat. do 68 kg) oraz Nikodem Dobrzycki (młodzicy, kat. wag. do 85 kg). Cały ten kwartet stanął na najwyższym stopniu podium.

Pięciu młodych zawodników Orła zakończyło z kolei rywalizację w Sieradzu ze srebrnym krążkiem. W tym gronie znaleźli się: Jakub Sikora (dzieci, kat. do 32 kg), Artem Rosiński (dzieci, kat. do 38 kg), Adrian Paszkowski (młodzicy, kat. do 57 kg), Denis Denisiewicz (młodzicy, kat. do 62 kg) oraz Paweł Gąsior (młodzicy, kat. do 75 kg).

Brąz natomiast padł łupem dziewięciu namysłowian. Wywalczyli go: Igor Bula (dzieci, kat. do 29 kg), Łukasz Stefański (dzieci, kat. do 32 kg), Marcin Marcinkiewicz (dzieci, kat. do 38 kg), Igor Stępień (dzieci, kat. do 42 kg), Dorian Wajs (dzieci, kat. do 53 kg), Bohdan Rosiński (młodzicy, kat. do 48 kg), Miłosz Hyż (młodzicy, kat. do 57 kg), Filip Idasiak (młodzicy, kat. do 62 kg) i Oliwier Krupiński (młodzicy, kat. do 75 kg).

Tuż poza podium, na 5. miejscu uplasowali się Wiktor Rysa (młodzicy, kat. do 68 kg) oraz Piotr Pidtykanov (kadeci, kat. do 85 kg).