Zapasy. Ala, Ola i Kuba spisali się na medal

Od lewej: Alicja Czyżowicz, trener Marcin Marcinkiewicz i Aleksandra Ciunek.
Od lewej: Alicja Czyżowicz, trener Marcin Marcinkiewicz i Aleksandra Ciunek. Klubowe
Udane starty zaliczyli młodzi reprezentanci Orła Namysłów podczas dwóch zawodów wysokiej rangi.

Dwie nasze zapaśniczki stanęły na podium Międzynarodowych Mistrzostw Polski juniorek do lat 20, które rozegrano w Kostrzynie nad Odrą. Złoty medal w kategorii wagowej do 55 kg zdobyła Alicja Czyżowicz, potwierdzając jednocześnie swoje uzasadnione aspiracje do startu w Mistrzostwach Świata i Europy w tej grupie wiekowej. Dodatkowo Czyżowicz została wybrana najlepszą zawodniczką imprezy.

Kolejny brązowy medal na swoim koncie zanotowała czyniąca stałe postępy Aleksandra Ciunek. Startowała ona w kategorii do 63 kg i jest to jej następny duży sukces oraz potwierdzenie, że na stałe zadomowiła się w czołówce krajowej. Choć Orzeł wystawił tylko dwie zapaśniczki w punktacji klubowej uplasował się na 4. miejscu.

W bardzo dobrym nastroju wracał z kolei z Chęcin koło Kielc Jakub Makuch, który rywalizował w drugiej edycji Pucharu Polski juniorów młodszych (kadetów) w stylu wolnym. Zawody były drugą eliminacją do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży., a uczestniczyło w nich około 300 zawodników i zawodniczek z 62 klubów z całego kraju. Makuch, startujący w kategorii do 58 kg po bardzo dobrych walkach zdobył srebrny medal i zapewnił sobie kwalifikacje do OOM, choć w pierwszym pucharze nie walczył z powodu kontuzji. 15. miejsce w wadze do 76 kg po jednej wygranej i dwóch porażkach zdobył debiutant w tak poważnej imprezie Hubert Południak z Orła.

W zawodach dziewcząt z powodu drobnego urazu nie wystartowała ostatecznie namysłowska medalistka Mistrzostw Europy i wielokrotna mistrzyni kraju Ewelina Ciunek, ale była wcześniej pewna kwalifikacji do najważniejszej imprezy sezonu w kraju. Zaraz po zawodach E. Ciunek udała się wraz z kadrą narodową kadetek na konsultację szkoleniową do Kielc, a Makuch z grupą kadetów do Kraśnika.