Zapasy. Ciunek w bardzo dobrej formie

Ewelina Ciunek na ramionach Alicji Czyżowicz.
Ewelina Ciunek na ramionach Alicji Czyżowicz. Klubowe
W niemieckiej miejscowości Dormagen rywalizowały zapaśniczki w kategorii juniorek młodszych do lat 17. Zawody miały niezwykle mocną obsadę.

Startowało bowiem 249 zawodniczek z 22 krajów, wśród nich Polki na czele z dwoma reprezentantkami Orła Namysłów. Trenera kadry Władysław Olejnik powołał na te zawody 10 zawodniczek, a wśród nich Alicję Czyżowicz oraz Ewelinę Ciunek.

Bardzo dobrze spisała się w tych zawodach - powracająca do wysokiej formy już w nowej kategorii wagowej - Ciunek, która zdecydowanie zwyciężyła w wadze do 65 kg, wygrywając z wszystkimi rywalkami przed czasem. Nasza mistrzyni Europy z 2014 roku, ale w niższej wadze kolejno pokonała zawodniczki z Białorusi, Włoch, Niemiec, Rosji oraz w finale po zaledwie 30 sekundach przez położenie na łopatki z Francuzką.
Czyżowicz, startująca w kategorii wagowej do 52 kg zajęła 11 miejsce. Po wygranej z zawodniczką z Francji, minimalnie przegrała w kolejnej rundzie z późniejszą triumfatorką imprezy reprezentantką Rosji. Następnie w walce o strefę medalową nie sprostała na punkty mistrzyni Niemiec.

Aktualnie obie zapaśniczki z Namysłowa przebywają zgrupowaniu w Raciborzu, gdzie kadrowiczki do lat 17 szykują się do Mistrzostw Polski - OOM (czerwiec, Solec Kujawski), Mistrzostw Europy (sierpień, Serbia) i mistrzostw świata (sierpień, Bośnia i Hercegowina).