Zapasy. Dziewczyny zebrały doświadczenia, a chłopcy medale

Agnieszka Czyżowicz i Aleksandra Witoś.
Agnieszka Czyżowicz i Aleksandra Witoś. Klubowe
W Siedlcach odbyły się mistrzostwa Polski młodziczek do lat 14, a w Rudzie śląskiej międzynarodowy turniej kadetów. W obu startowali reprezentanci Orła Namysłów.

W Siedlcach startowały 164 zawodniczki z 57 klubów, a Orła Namysłów reprezentowały dwie zapaśniczki. Piąte miejsce zajęła walcząca w kategorii do 37 kg Agnieszka Czyżowicz. Natomiast Aleksandra Witoś rywalizująca w najliczniejszej i najmocniej obsadzonej kat. do 48 kg (28 uczestniczek) wywalczyła jedenastą lokatę.

- Dla naszych dziewcząt był to debiut w tak dużej imprezie i mimo to do medali brakło niewiele - mówi trener Orła Krzysztof Pawlak. - Obie wygrały i przegrały po dwie walki. W zawodach z powodu kontuzji nie wystąpiła Nikola Zając, która też miała szanse na dobrą lokatę. Przed naszymi zapaśniczkami wiele pracy i za rok z mistrzostw na pewno wrócą z medalami.

W Rudzie Śląskiej rozegrano z kolei po raz 26 Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im. Ryszarda Dworoka kadetów w zapasach w stylu wolnym. Orzeł Namysłów reprezentowało trzech zawodników. Złoty medal wywalczył Jakub Makuch w kategorii wagowej do 63 kg, a srebro walczący w kategorii do 54 kg Mateusz Buczkowski, dla którego był to debiut w grupie wiekowej do lat 17.

Ostatni z naszych reprezentantów Patryk Kacprzak wystąpił po raz pierwszy po kilkuletniej przerwie oraz ze sporą niedowagą w wadze do 69 kg i w rywalizacji uplasował się na czwartym miejscu (nietypowo był przyznawany tylko jeden brązowy medal). W klasyfikacji drużynowej Orzeł zajął trzecie miejsce.