Zapasy. Ewelina Ciunek i Alicja Czyżowicz na podium mistrzostw kraju

Zapaśniczka Orła Namysłów Ewelina Ciunek wraz z trenerem Marcinem Marcinkiewiczem. Klubowe
W Kraśniku podczas międzynarodowych mistrzostw Polski kadetek (do 17 lat) bardzo dobrze zaprezentowały się młode zapaśniczki Orła Namysłów.

Zawody były mocno obsadzone, startowali reprezentanci 41 polskich klubów oraz siedem z zagranicy (Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Czech, Estonii, Słowacji). W tym towarzystwie Orzeł zajął 5. miejsce w klasyfikacji klubowej oraz trzecie z polskich drużyn.

16-letnia Alicja Czyżowicz - dziewiąta zawodniczka zeszłorocznych mistrzostw Europy kadetek, zdobyła srebrny medal w kategorii wagowej do 46 kg. Przegrała ona minimalnie na punkty finałową walkę z reprezentantką gospodarzy Dominiką Szynkowską.

Między tymi dwoma kadetkami oraz Beatą Koślą (Suples Kraśnik), którą Czyżowicz pokonała w półfinale, rozegra się rywalizacja o miejsce w reprezentacji Polski na tegoroczne mistrzostwa świata i Europy.

Ważne

Ważne

W miejscowości Langenlonsheim odbyły się mistrzostwa Niemiec juniorów (do 20 lat). W zawodach bardzo dobrze zaprezentował się startujący w Polsce w barwach Orła Namysłów Dawid Wolny, który jest także członkiem kadry narodowej Niemiec. Wolny był bezkonkurencyjny w kategorii wagowej 60 kg. Wygrał wszystkie walki w sposób nie podlegający dyskusji, a w finale pokonał przed czasem (przewaga techniczna 10-0) Philippa Luckusa. Tym startem Dawid przypieczętował swój udział w mistrzostwach Europy i świata juniorów w reprezentacji Niemiec.

- Wszystkie są już bardzo utytułowane i broniły barw naszego kraju na imprezach najwyższej rangi - mówi Krzysztof Pawlak, trener Orła. - Liczymy, że to Ala wyjdzie z tej rywalizacji obronną ręką i w następnych zawodach zdobędzie pierwsze miejsce.

Druga z zawodniczek Orła - Ewelina Ciunek (mistrzyni Polski młodziczek z 2013 i 2012 roku)w Kraśniku zdobyła bezapelacyjnie tytuł mistrzyni kraju w kategorii do 49 kg. 15-latka z Namysłowa zdeklasowała rywalki już w swoim pierwszym starcie w grupie kadetek do lat 17.

Będąc najmłodszą z całej stawki wszystkie swoje walki wygrała przed czasem i w bardzo dobrym stylu, udowadniając, że jest zdecydowanie najlepsza w Polsce. Ciunek zdobyła swój pierwszy tytuł w grupie kadetek.

- Ewelina stoczyła pięć walk i kolejne wygrywała przez przewagę techniczną lub przez położenie na łopatki w tym z zawodniczkami z Ukrainy i Białorusi oraz dwiema najlepszymi 17-letnimi Polkami Anną Król i Agatą Walerzak, z którymi rywalizuje o miejsce w reprezentacji na mistrzostwa Europy i świata - powiedział trener Pawlak.