Zapasy. Ewelina Ciunek po raz trzeci najlepsza w Polsce

Ewelina Ciunek i trener Krzysztof Pawlak.
Ewelina Ciunek i trener Krzysztof Pawlak. Klubowe
Zawodniczka Orła Namysłów po raz trzeci została złotą medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Ewelina Ciunek zajęła pierwsze miejsce i tym samym wywalczyła złoty medal podczas odbywającej się w Olsztynie Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Warmia-Mazury 2016) w zapasach kobiet. Impreza ta jest równoznaczna z Mistrzostwami Polski juniorek młodszych do lat 17.

W zawodach finałowych poprzedzonych dwutorowymi ogólnopolskimi eliminacjami wystartowało 140 zapaśniczek z 52 klubów. Ewelina była jedyną przedstawicielką Opolszczyzny. Podopieczna trenerów Marcina Marcinkiewicza oraz Krzysztofa Pawlaka sięgnęła po raz kolejny po złoty medal OOM (poprzednio 2014 i 2015 r.).

W znakomitym stylu wygrała rywalizację w kategorii wagowej do 70 kg. Swoje cztery walki rozstrzygała na swoją korzyść przed czasem po niespełna jednej minucie przez przewagę techniczną 10-0. W drugiej rundzie pokonała Justynę Walotek (CSiR Dąbrowa Górnicza), następnie w półfinale Ewelinę Kaczyńską (Warmia Lidzbark Warmiński) i wreszcie w walce o złoto Natalię Jaworską (Gimsport Międzyzdroje). Wszystkie rywalki był późniejszymi medalistkami, a w tej kategorii wagowej startowało 13 zapaśniczek.

To jednak Ciunek pokazała na zawodach bardzo wysoki i nieosiągalny dla krajowych rywalek poziom. Teraz przed namysłowianką starty na Mistrzostwach Europy oraz Świata i liczymy na jej sukcesy.