Zapasy. Juniorzy z Olimpijczyka najlepsi w Pucharze Polski

Redakcja
Zapaśnicy Olimpijczyka z trenerem Bogusławem Metelem.
Zapaśnicy Olimpijczyka z trenerem Bogusławem Metelem. Archiwum klubowe
Piotr Duk i Mateusz Zybała z UKS-u Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle zostali złotymi medalistami Pucharu Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.

Rywalizacja młodych „klasyków” odbyła się w Wałbrzychu, a skromna 3-osobowa ekipa Olimpijczyka zaprezentowała się tam z bardzo dobrej strony.

W wadze 84 kg Piotr Duk zajął 1. miejsce, a jego kolega klubowy Mateusz Zybała również stanął na najwyższym miejscu podium w wadze 120 kg. Obaj wygrali wszystkie walki przed czasem.

Trzeci reprezentant Olimpijczyka Radosław Metel był 11. Szkoleniowcem kędzierzyńskich zapaśników jest Bogusław Metel.

W zawodach startowało ogółem 101 zapaśników z 30 klubów. Olimpijczyk został sklasyfikowany na 6 miejscu.