Zapasy. Kacper Bieleń ze srebrem

Ekipa z Namysłowa w komplecie.
Ekipa z Namysłowa w komplecie. Klubowe
W Krotoszynie rozegrany został mocno obsadzony ogólnopolski turniej młodzików w zapasach w stylu wolnym. W zawodach uczestniczyło 39 klubów i 161 zawodników z całego kraju.

Wśród nich byli zapaśnicy Orła Namysłów, który wystawił dwunastoosobową reprezentację chłopców. Najlepiej spisał się walczący w kategorii do 59 kg Kacper Bieleń, który zdobył srebrny medal. Dobre piąte miejsce po wygraniu czterech walk i przegraniu dwóch w nowej dla siebie wadze do 47 kg zdobył Mateusz Buczkowski.

Pozostali nasi zawodnicy zajęli dalsze miejsce i tak: Marcin Stanek (38 kg) - 9, Sebastian Stępień (42 kg) - 10, Krystian Krupiński (42 kg) - 13, Maciej Sarnicki (42 kg) - 17, Kamil Niezgoda (42 kg) - 20, Kacper Adamiak (47 kg) - 20, Igor Pisuła (53 kg) - 11, Dawid Sobolewski (59 kg) - 8, Jakub Wandycz (73 kg) - 7, Karol Komarnicki (85 kg) - 8. Z powodu kontuzji w zawodach nie wystartował brązowy medalista MP młodzików z 2014 roku Jan Stępień (38 kg). Trenerami młodych zawodników są Patryk Dworczyk, Marcin Marcinkiewicz oraz Kazimierz Szelągiewicz.
W punktacji drużynowej namysłowianie zajęli 6. miejsce, a zwyciężyli młodzi zapaśnicy z UKS Olimpia Cieszków przed gospodarzami Ceramikiem Krotoszyn oraz Stalą Rzeszów. Teraz przed naszymi zapaśnikami wiele pracy by rywalizować na najwyższym poziomie krajowym i dobrze przygotować się do startów jesiennych w tym Mistrzostw Polski młodzików, międzywojewódzkich mistrzostw młodzików.