Zapasy. Kolejna namysłowianka jedzie na olimpiadę

Ewelina Ciunek na najwyższym stopniu podium.
Ewelina Ciunek na najwyższym stopniu podium. Klubowe
W Koronowie odbyły się drugi turniej centralnych eliminacji do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w styl wolny oraz zapasach kobiet.

Bardzo dobrze w tej kwalifikacji do mistrzostwa polski juniorów młodszych spisała się Ewelina Ciunake, która była jedną z trzech opolskich reprezentantów w stawce 250 zawodników i zawodniczek z 64 klubów.

Cinek stanęła na najwyższym stopniu podium i zdobyła przepustkę na OOM w kategorii wagowej do 65 kg. Nasza zapaśniczka wygrała wszystkie swoje cztery walki przed czasem. Udział w tych zawodach był dla Ciunek koniecznością, gdyż z powodu kontuzji nie startowała w Pucharze Polski (pierwsza kwalifikacji do OOM). Dwaj pozostali zawodnicy Orła zajęli dalsze miejsce i nie uzyskali awansu.

Bartosz Pisuła w kategorii do 50 kg był 13., natomiast Bartosz Materac w wadze do 63 kg uplasował się na 21 miejscu. Wcześniej z Pucharu Polski awans do OOM uzyskali inni namysłowianie: Jakub Makuch (50 kg), Wiktor Lejczak (63 kg), Paweł Malicki (69 kg) oraz Alicja Czyżowicz (52 kg).